האומיקרון ממשיך לזעזע את העולם: הבנק העולמי חתך את תחזיות הצמיחה

הבנק העולמי המרכזי הודיע כי הוריד את תחזיות הצמיחה בארצות הברית מ-5.5 אחוזים ל-4.1 אחוזים. "יש האטה בולטת שאנחנו נמצאים בעיצומה", נאמר על ידי הבנק

הבנק העולמי המרכזי הודיע כי הוריד את תחזיות הצמיחה בארצות הברית מ-5.5 אחוזים ל-4.1 אחוזים. "יש האטה בולטת שאנחנו נמצאים בעיצומה", נאמר על ידי הבנק

הבנק העולמי המרכזי חתך אתמול (שלישי) את תחזיותיו לצמיחה כלכלית בארצות הברית, האיחוד האירופי וסין, והזהיר כי רמות החוב גבוהות, ישנה עלייה באי השיויון בהכנסות ווריאנטים שונים של נגיף הקורונה מאיימים על ההתאוששות בכלכלות המתפתחות. הבנק אמר כי הצמיחה העולמית צפויה להיות מואטת באופן ניכר, ל-4.1 אחוזים ב-2022, לעומת 5.5 אחוזים בשנה שעברה, ולרדת עוד יותר ל-3.2 אחוזים בשנת 2023, כאשר הביקוש העצור מתחיל להתפוגג.

התחזיות הללו הן הראשונות של מוסד בינלאומי גדול, והן נמוכות ב-0.2 נקודות אחוז מאשר בדו"ח התחזית הכלכלית העולמית של הבנק שפורסם בחודש יוני. קרן המטבע העולמית צפויה גם היא להוריד את דירוג הצמיחה שלה בתחזית שלה שתפורסם ב-25 בינואר.

התחזית החצי שנתית האחרונה של הבנק ציינה התאוששות גדולה בפעילות הכלכלית בכלכלות מתקדמות ומתפתחות בשנת 2021, לאחר התכווצויות בשנת 2020, אך הזהירה כי אינפלציה מתמשכת עוד יותר, בעיות שרשרת אספקה מתמשכות וכוח העבודה בתקופת הקורונה צפויים להפחית את הצמיחה ברחבי העולם.

"מדינות מתפתחות מתמודדות עם בעיות קשות ארוכות טווח הקשורות לשיעורי חיסונים נמוכים יותר, מדיניות מאקרו גלובלית ונטל החוב", אמר נשיא הבנק העולמי, דייויד מלפס, לכתבים, תוך שהוא ציין את הנתונים המדאיגים באשר לשינוי המגמה בנתוני העוני, התזונה והבריאות, כמו גם מההשפעות של סגירת בתי הספר ברחבי העולם.

אייהן קוס, מחברת דו"ח הבנק העולמי, אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי ההתפשטות המהירה של וריאנט האומיקרון המדבק, הראתה את ההפרעה המתמשכת שנגרמה על ידי המגיפה. "יש האטה בולטת שאנחנו נמצאים בעיצומה", אמרה. "התמיכה במדיניות נסוגה ויש הרבה סיכונים לפנינו".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים