מאות קידוחים: אלקטרה ודניה סיבוס זכו במכרז של מקורות

חברות התשתית הן הזוכות באחד המרכזים הגדולים של חברת המים בשנים האחרונות. עלות העבודות מוערכת ב-600 מיליון שקלים והן יימשכו 4 וחצי שנים

חברות התשתית הן הזוכות באחד המרכזים הגדולים של חברת המים בשנים האחרונות. עלות העבודות מוערכת ב-600 מיליון שקלים והן יימשכו 4 וחצי שנים

חברות התשתית אלקטרה ודניה סיבוס הן הזוכות במכרז הקידוחים של "מקורות". מדובר באחד מהמכרזים הגדולים שחברת המים הלאומית הוציאה בשנים האחרונות, זאת כחלק מתכנית העבודה התלת שנתית לפיתוח משק המים. הודעה לזוכים נמסרה הבוקר (שני), והיא הביאה לסיומה הליך מכרזי שיצא לדרך לפני כשנה, שכלל הגשה ראשונית (PQ) של שבע קבוצות שעברו את תנאי הסף שנקבעו למכרז.

התוכנית האסטרטגית המלאה של מקורות כוללת ביצוע של מאות קידוחים באזורים שונים בארץ, כאשר הפעימה הנוכחית כוללת קבלת היתרים, רכש ציוד, ניהול ותכנון של קרוב ל-70 קידוחי מים ברחבי המדינה, חלקם קידוחים חדשים וחלקם ישחלפו קידוחים קיימים. הפרויקטים יחלקו שווה בשווה בין אלקטרה לדניה סיבוס, ובעלות מצרפית שנאמדת בכ-600 מיליון שקל. היקף ההתקשרות נקבעה לכארבע וחצי שנים, כאשר צפי תחילת העבודות מתוכנן עוד במהלך החציון הראשון של 2022. למקורות שמורה הזכות לצאת בעתיד לפעימות מכרזים נוספות, זאת בהתאם לצורך וביחס לדרישות משק המים המקומי.

מנכ"ל מקורות אלי כהן, אמר: "מדובר באחד ממכרזי התשתיות הגדולים שהוצאנו בשנים האחרונות. הפרויקטים יבוצעו כחלק מתכנית העבודה של החברה, והם צפויים לחזק את מבנה ואיתנות משק המים, זאת בצד שיפור התחרות בענף ומשיכת חברות חדשות לפעילות בתחום". יו"ר מקורות, יצחק אהרונוביץ, הוסיף: "תקציב הפיתוח של החברה כבר מתקרב להיקף של כשני מיליארד שקל, כך שהתנהלות אחראית תחת משבר אקלים, בצד היכולת להגדיל את אספקת המים למדינות שכנות, מחייב את החברה לתכנן בקפידה את המשימות השונות, זאת תוך שמירה על אספקת מים איכותית ובכל עת".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים