הערעור על אי הגשת דוחות למס הכנסה נדחה: ירצה 8 חודשי מאסר

הנאשם הורשע בעבר באי דיווח תקופתי למע"מ והעובדה שעד למתן גזר הדין לא הגיש הנאשם את הדו"חות החסרים

הנאשם הורשע בעבר באי דיווח תקופתי למע"מ והעובדה שעד למתן גזר הדין לא הגיש הנאשם את הדו"חות החסרים

בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור של אחמד אלטורי, בעל חברות-הובלה מהדרום שהורשע באי הגשת דו"חות מס הכנסה לשנים 2016-2014, על עונש של 8 חודשי מאסר בפועל שגזר עליו בית משפט השלום בבאר שבע.

אלטורי ערער על גזר הדין לבית המשפט המחוזי בבאר שבע אך ערעורו נדחה. כעת נדחתה גם בקשתו לרשות ערעור לעליון והוא יחל בקרוב לרצות את עונשו. התיק נוהל על ידי עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום.

ביוני 2021 גזר בית משפט השלום בבאר שבע את דינו של הנאשם, לאחר שהודה בכתב אישום מתוקן שכלל שלושה סעיפים של אי הגשת דו"חות מס הכנסה במועד. בית המשפט מצא לנכון לגזור על הנאשם 8 חודשי מאסר בפועל, לצד קנסות ועונשים נלווים, לאור העובדה שהורשע בעבר באי דיווח תקופתי למע"מ והעובדה שעד למתן גזר הדין לא הגיש הנאשם את הדו"חות החסרים.

הנאשם ערער לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אולם ערעורו נדחה. שופט בית המשפט המחוזי ציין כי העובדה שהנאשם הגיש את הדו"חות החסרים לאחר מתן גזר הדין, אין בה כדי להצדיק הקלה בעונש וכי העונש שנקבע היה סביר, בהתחשב בכך שלחברות בבעלותו של הנאשם היה מחזור של כ-12 מיליון שקל באותן שנים.

הנאשם ביקש רשות לערער לבית המשפט העליון, אך בקשתו נדחתה משני נימוקים. ראשית ציין שופט בית המשפט העליון שדן בבקשה כי רשות הערעור ב"גלגול שלישי", כלומר ערעור על תוצאות ערעור, ניתנת אך ורק במקרים שבהם ישנו חשש לעיוות דין, אי צדק מהותי או במקרים שבהם הערעור עוסק בשאלות עקרוניות שחורגות מעניינם הפרטי של הצדדים. השופט לא מצא כי מקרה זה עונה על אותם קריטריונים.

שנית, סבר השופט כי העונש אינו חריג ביחס לעונשים שהוטלו במקרים דומים וכי מכלול השיקולים, לרבות נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של הנאשם, נלקחו בחשבון בקביעת העונש. על כן הורה שופט בית המשפט העליון לנאשם להתייצב לריצוי עונשו ב-9 בינואר, 2022. 

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן