מהבוקר: רפורמת הכשרות נכנסת לתוקף

כל מועצה דתית תוכל לספק אישורי כשרות בכל רחבי הארץ

כל מועצה דתית תוכל לספק אישורי כשרות בכל רחבי הארץ

החלק הראשון של רפורמת הכשרות שיזם השר לשירותי דת מתן כהנא ייכנס הבוקר (ראשון) לתוקף. במסגרת הפעימה הראשונה של הרפורמה, תוכל כל מועצה דתית לספק שירותי השגחה בכל מקום בישראל, דבר שנקבע בהסכם הקואליציוני.

בעוד שנה בדיוק תושלם הרפורמה באופן מלא, עם פתיחת שוק הכשרות לחלוטין לתאגידים פרטיים, שיספקו שירותי השגחה במקום המועצות הדתיות.

"השלב הראשון של תוכנית הכשרות, שתסדיר את מערך הכשרות של מדינת ישראל, נכנס כעת לתוקף", אמר השר לשירותי דת, מתן כהנא. הוא ציין, כי תוכנית זו "תצעיד את המערך קדימה אל עבר כשרות מהודרת, מפוקחת ומוסדרת יותר. מהיום, מסעדות ומפעלים יוכלו לבחור מאיזו מועצה דתית הם יוכלו לקבל את תעודת הכשרות שלהם. הכנסת תחרות למערך הכשרות תפסיק את הקיפאון ששרר בתחום הכשרות בעשורים האחרונים".

לפני כמה חודשים הודיעו במועצת הרבנות הראשית על חרם על התוכנית, ועל איסור למתן כשרות בעיר אחרת, והם מקווים שהדבר יגרום למועצות הדתיות לא לממש את אפשרותן לתת כשרות מחוץ לאזור סמכותן המקורי. מובילי ההתנגדות אומרים גם כי יש מחסור בתקנים למפקחי כשרות, כך שגם אלו שירצו להתרחב מחוץ לערים שלהם יתקשו לעשות זאת.

במשרד לשירותי דת מקווים כי בדומה לפתיחת אזורי הרישום לנישואים לפני כמה שנים, דבר ששיפר באופן דרמטי את השירות לצרכנים, גם במקרה הזה פתיחת אזורי הכשרות תשפר את השירות, ותמנע התעמרויות מיותרות כפי שהיה במקרים שונים בעבר.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים