תא"ל (במיל׳) משה אדרי מונה לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית

ראש הממשלה, נפתלי בנט, החליט היום למנות את תא"ל (במיל׳) משה אדרי לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית

ראש הממשלה, נפתלי בנט, החליט היום למנות את תא"ל (במיל׳) משה אדרי לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית

משה אדרי (59), בעל תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון ואפריקה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר אילן, מכהן כיום כממונה על האמצעים המיוחדים (אמ"ם) וכממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון. 

במסגרת תפקידו כממונה על ההתגוננות, הוא מרכז ומוביל בחודשים האחרונים את הטיפול במגפת הקורונה ברמה הלאומית, ומתכלל את פעילותם של כלל גורמי המקצוע בהיבטים השונים, לרבות ריכוז המאמצים והתהליכים האופרטיביים במתווי הפעילות המשק, סוגיות תקציב, רכש, יישום הנחיות הדרג המדיני ועוד.

לאורך 31 שנות שירותו בצה"ל, כיהן תא"ל (במיל׳) אדרי בשורת תפקידים בכירים, בהם מפקד יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בחיל האוויר 669, מפקד הכוחות המיוחדים בחיל האוויר (יחידות 669 ושלד"ג), מפקד בסיס בחיל האוויר וראש חטיבת האמצעים המיוחדים במטה הכללי. 

עם שחרורו מצה"ל בשנת 2011 בדרגת תת-אלוף, כיהן במשך כשלוש שנים וחצי כראש מערך בוועדה לאנרגיה אטומית והחל משנת 2015 הוא מכהן בתפקידיו הנוכחיים במשרד הביטחון.

נוכח ניסיונו ארוך השנים, ביצועיו והבנתו המעמיקה את האתגרים הביטחוניים והאזוריים הניצבים בפני מדינת ישראל, החליט רה"מ בנט למנותו לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית.

המינוי ייכנס לתוקף בחודש יולי 2022, לאחר השלמת הליך חפיפה, אישור ועדת המינויים בנציבות שירות במדינה ואישור הממשלה.

תא"ל (במיל׳) אדרי יחליף את יו"ר הוועדה הנוכחי, זאב שניר, אשר מכהן בתפקיד מאז שנת 2015 ויסיים את תפקידו בחודש יוני הקרוב.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "משה אדרי הוא האדם הנכון בזמן הנכון. ביצועיו המרשימים, הבנתו המעמיקה ונכונותו להירתם לכל משימה ברמה הלאומית, הותירו עליי רושם עמוק עוד בתפקידי כשר הביטחון. על כן, החלטתי למנותו לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית, אשר אין צורך להכביר במילים לגבי חשיבותו. אני מאחל למשה הצלחה רבה, אין לי ספק כי יעמוד באתגרים ובמשימות הכבירות שהמציאות האזורית מזמנת".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים