"יש לי סרטון אינטימי שלך": כך תמנעו מעוקץ סחיטה מינית ברשת

בימים האחרונים נפוצה ברשת ההונאה, במסגרתה הגולש התמים נדרש לשלם 1,550 דולר בביטקוין. כל כללי הזהירות בפנים

בימים האחרונים נפוצה ברשת ההונאה, במסגרתה הגולש התמים נדרש לשלם 1,550 דולר בביטקוין. כל כללי הזהירות בפנים

אחת ההונאות שחוזרות על עצמן ברשת מדי מספר חודשים היא הודעת הסחיטה המינית. ביממה האחרונה התקבלו בחברת אבטחת המידע ESET דיווחים רבים על מייל מאיים, עם המילים: "יש לי סרטון אינטימי שלך". השולח טוען גם כי "אם לא תשלח לי 1550 דולר בביטקוין אפיץ אותו בכל הרשתות החברתיות שלך ולאנשי הקשר שלך באימייל".

ההונאה

ניסיונות העוקץ הללו של איום בהפצת סרטונים אינטימיים אינו חדש, ומעת לעת אנו רואים גלים שמנסים להפחיד את הנמענים ולנצל את החשש שלהם לתועלת כספית. מפעם לפעם אנו רואים עליה בסכומים שמבקשים ההאקרים בצד השני, ובעוד בגל הקודם הסכום הנדרש היה 1,200 דולר, כעת מבקשים 1,550 דולר. חשוב להיות מודעים וערניים לנושא, לא לחשוש אבל גם לא לשלם.

המונח המקצועי של תקיפות מסוג אלה הוא Sextortion. מדובר בניסיון תקיפה באמצעות הודעה של סחיטה מינית. בפועל אין באמת סיבה לדאגה ומדובר ב'שיטת מצליח' שלמרבה הצער עובדת. המכשיר כפי שהתוקף טוען, לא באמת נפרץ ואין לאף אחד סרטון שמתעד אתכם. במייל המדובר, ניתן לראות כי התוקף מנסה לאיים על קורא המייל "יש לך יומיים (48 שעות) לביצוע ההעברה. ברגע שתפתח את המייל הזה, אני אקבל הודעה, והטיימר שלי יתחיל לטקטק".

אחת לתקופה ניתן לראות גל של הודעות מהסוג הזה. מבחינת התוקפים, גם אם נמען אחד בלבד בחר לשלם את תשלום הכופר, מדובר בפעולה משתלמת, כך שסביר להניח שהם יעשו זאת שוב בעתיד, עם רשימות נוספות של קורבנות פוטנציאליים.

מה אפשר לעשות אם קיבלתם את המייל?

אנו ממליצים להתעלם מהודעות מהסוג הזה, לחסום את השולח, למחוק אותן ובטח שלא לשלם את הסכום אותו מבקשים. במידה ובמייל ישנם קישורים שמפנים אתכם לאתרים נוספים, לא להקליק עליהם כדי להימנע מפוטנציאל נזק. קיימים מקרים בהם התוקף מאחורי המזימה מצרף למייל שלכם גם את הסיסמה שלכם או סיסמה בה השתמשתם בעבר במטרה להלחיץ אתכם. את הסיסמה הזו הם ככל הנראה השיגו באמצעות מאגרי מידע שכבר דלפו בעבר, והם משתמשים בזה על מנת להלחיץ אתכם. ישנם מקרים בהם מייל הסחיטה אפילו ישלח אליכם מהכתובת מייל שלכם, אך גם כאן מדובר בהונאה. זו תזכורת חשובה לרענן סיסמאות אחת לתקופה וגם לא להשתמש באותה הסיסמה לכמה שירותים שונים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן