שפעת העופות: אסור לצוד עד סוף ינואר 2022

בעקבות התפרצות שפעת העופות: בכוונת השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג לאסור על ציד עד לתום עונת הציד ב-31 בינואר 2022

בעקבות התפרצות שפעת העופות: בכוונת השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג לאסור על ציד עד לתום עונת הציד ב-31 בינואר 2022

לשם מניעת סכנה לאדם ולחי ולמניעת מחלות מידבקות בהם, ולצורך מתן מענה דחוף למניעת התפשטות מחלת שפעת העופות ושכיחותה על רקע ציד של חיות בידי בעלי רישיונות ציד – בכוונת השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג לחתום על הוראת שעה ולאסור את הציד בעונת הציד הנוכחית המסתיימת ב-31 בינואר, 2022.

בחודשיים האחרונים התגלתה מחלת שפעת העופות במשקים באזורים שונים בארץ. בעת האחרונה התפשטה המגפה לעופות בר, ובאגמון החולה התגלתה תמותה חריגה באוכלוסיית העגורים. דגימות שנלקחו מהשטח אימתו את החשד כי אלו מצאו את מותם על רקע מחלת שפעת העופות. בהמשך התגלה כי חמישית מאוכלוסיית העגורים בישראל נפגעה עד כה משפעת העופות. מעריכים שמדובר בזן אלים במיוחד של נגיף שפעת העופות הגורם לתמותה מסיבית (עד 50%-60%) בקרב עופות נגועים, כפי שנצפה בעגורים באגמון החולה.

לנוכח היקפי התחלואה והתמותה התקדימיים שנתגלו בהתפרצות בעמק החולה בעגורים, ובימים האחרונים גם בעופות בר נוספים באזורים נוספים בישראל – מניחים שתיתכן פגיעה גדולה בפרטים רבים ממספר רב של מיני עופות ובהם ברווזים ויונים ומינים נוספים המותרים לציד בישראל.

בימים האחרונים התגלו עוד מוקדי התפרצות בקרבת בתי גידול לחים טבעיים או מלאכותיים (מאגרים, בריכות דגים) שבהם מתרכזים עופות מים רבים ואיתם מינים הניזונים מהם או משאריהם (עופות דורסים ויונקים טורפים).

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "ביטול הציד בעונה הנוכחית הוא צעד הכרחי בטיפול בהתפרצות שפעת העופות שאנו עדים לה. המהלך נועד למנוע את המשך ההתפרצות ולצד זה לשמור על בריאות הציידים ממחלה מסוכנת ומידבקת שעלולה להיות קטלנית לאדם. התמותה הגבוהה של העגורים ועופות נוספים שנמצאו נגועים במחלה מעידה על התפרצות חמורה וחריגה, ועלינו לפעול באופן מיידי כדי לצמצם למינימום את המגע בין עופות הבר לאדם ולמנוע את התפשטות המחלה לאזורים נוספים. הפסקת הציד בעת הזו הכרחית לעצירת ההתפרצות ולשמירה על בריאות האדם והחי".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים