כיצד ספיידרמן משפיע על שוק המניות?

מה ספיידרמן מספר לנו על שוק המניות? מיליארד דולר, אלה היו ההכנסות בבתי הקולנוע מהופעות הבכורה של ספיידרמן. זהו שיא חדש של הכנסות מסרט, שיא ששבר את השיא הקודם של ההכנסות מ-"מלחמת הכוכבים"

מה ספיידרמן מספר לנו על שוק המניות? מיליארד דולר, אלה היו ההכנסות בבתי הקולנוע מהופעות הבכורה של ספיידרמן. זהו שיא חדש של הכנסות מסרט, שיא ששבר את השיא הקודם של ההכנסות מ-"מלחמת הכוכבים"

למה זה מעניין? ב-"ברונס" ראו בכך הוכחה שהציבור בארצות הברית לא נרתע מהאומיקרון, יוצא לבלות ומניע את הכלכלה.

אתמול שבר מדד ה-S&P 500 שיא חדש נוסף, ה-69 במספר השנה. זה היה היום הרביעי ברציפות של עליות למדד כשהוא משלים עליה של 4.9%. האם יהיה לנו ראלי של סנטה קלאוס? על פי חברת המחקר לות'הולד, זה קרה ב-81% מהזמן ב-21 השנים האחרונות, עם עליה ממוצעת של אחוז.

אחוז? אז זהו, סיימנו אחרי העלייה של אתמול? לפי האתר "מרקט ווטש", כשמדד ה-S&P 500 עלה באחוז או יותר ביום הראשון, הראלי של סנטה קלאוס הוסיף בממוצע עוד 2.3%. אחר כך, כשהוא עולה ב-100% מהמקרים.

השוק לא התעלם לגמרי מהאומיקרון. קרן הסל על חברות התעופה (JETS) ירדה ב-0.2%. מניות חברות תיירות הנופש ירדו: קרניבל קרוז (CCL) ירדה ב-1.2% ורויאל קריביאן איבדה 1.4%.

הנאסד"ק היה שוב המקום להסתתר בו בתקופה של חוסר ודאות לגבי הקורונה. מדד הנאסד"ק 100 עלה ב-1.6%. יחד עם זאת, המגמה של הימנעות מסיכון עודף נמשכה. קרן הסל Ark Innovation ARKK ירדה ב-1.7%, קרן הסל על הנפקות חדשות (IPO) עלתה ב-0.1% בלבד וקרן הסל על חברות ה-SPAC ירדה ב-0.2%.

יצרנית החיסונים מודרנה ירדה ב-1.2%. מתחילת החודש היא איבדה 30% משוויה. בעלי מניות מתכוונים להעלות הצעה בישיבת בעלי המניות הבאה שתאלץ את החברה לשתף בטכנולוגיה שלה מדינות מעטות אמצעים ובנוסף להוריד את מחירי החיסונים.

טסלה המשיכה את ההתאוששות שלה, היא עולה ב-20% בשבוע האחרון בלבד. זו התקופה בשנה בה האסטרטגים הראשיים של בתי ההשקעות נותנים את התחזיות שלהם לביצועי מדד ה-S&P 500 בשנה הבאה. לפי הוול סטריט ג'ורנל, התחזית הממוצעת כרגע מדברת על צפי לעליה צנועה של 4.2% במדד בשנה הבאה. בשוליים ההזויים של השוק הספקולציה עוד חיה ונושמת.

מניית American Virtual Cloud (AVCT) עלתה ב-35% אחרי שביום שלישי בשבוע שעבר עלתה ב-22%, ברביעי עלתה ב-34% ובחמישי ירדה 24%. למה? ככה. המחזור אתמול היה למעלה מפי 30 מהמחזור הממוצע.

חברת הביוטכנולוגיה BridgeBio Pharma (BBIO) צללה ב-72% אחרי שניסוי בתרופה שלה הנמצא בשלב 3 נכשל.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ל-1.47% מ-1.49%. לעומתה, התשואה על האג"ח לשנתיים עלתה הבוקר ל-0.74%, שיא גבוה חדש מאז התחיל משבר קורונה.

הנפט עלה ב-2.4% והבוקר הוא עולה ב-0.5%. הביטקוין עלה בכשליש האחוז אבל הבוקר הוא מאבד 3.4% בינתיים.

ביפן עולה הבוקר הניקיי ב-1.2% בהונג קונג ההנג סנג כמעט ללא שינוי וכך גם השנחאי קומפוזיט בסין. החוזים העתידיים כרגע כמעט ללא שינוי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים