במקביל לקורונה: הייצוא הישראלי צפוי להגיע ל-135 מיליארד דולר ב-2021

משרד הכלכלה פרסם את התחזית המבוססת על שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. לראשונה, תחום השירותים עולה על תחום הסחורות, בעיקר בגלל ההייטק

משרד הכלכלה פרסם את התחזית המבוססת על שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. לראשונה, תחום השירותים עולה על תחום הסחורות, בעיקר בגלל ההייטק

היקף הייצוא הישראלי צפוי להגיע בשנת 2021 לכ-135 מיליארד דולר, זאת על פי תחזית של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, המבוססת על שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. מדובר על גידול של כ-18.5 אחוז לעומת שנת 2020, גידול שיא לשנה אחת בייצוא הישראלי. במשרד מציינים עוד כי שנת 2021 הינה שנת שיא בהיבט נוסף, בכך שייצוא השירותים עולה על יצוא הסחורות וצפוי להוות כ-51% מכלל היצוא הישראלי לעומת 49% ליצוא הסחורות.

שתי המגמות המשמעותיות ביותר שתרמו לשינוי מאזן הכוחות בין הסחורות לשירותים, הן גידול משמעותי של ענפי ההייטק בייצוא הישראלי – יצוא שירותי תכנות ושירותי מחקר ופיתוח ללא הזנק שצמחו בכ-25% ו- 15% בהתאמה, והגידול המשמעותי של יצוא שירותי תחבורה שקפצו השנה בכ-138% אחוזים.

עם זאת, מבהירים במשרד הכלכלה, יש לזכור שלגבי שירותי התחבורה, הגידול נובע בחלקו מהקפיצה בעלויות התובלה ברחבי העולם ומהעובדה שהשנה אליה הנתונים מושווים הינה שנת קורונה שפגעה בשרשרות האספקה ברחבי העולם. לצד זאת, גם יצוא הנובע ממכירת חברות הזנק זינק בכ-257% ומגמות אלו הובילו לצמיחה כוללת של כ-30% בייצוא השירותים.

"כלכלה יציבה וצומחת, היא זאת שמאפשרת עמידה באתגרים רבים, המאפיינת את ישראל", אמרה שרת הכלכלה אורנה ברביבאי. "מערכי הליווי והסיוע של מינהל סחר חוץ בישראל וב-55 מוקדי הפעילות הכלכלית ברחבי תבל, ימשיכו לעמוד לצד התעשייה והסקטור העסקי ויובילו גם ב-2022 את פעילות קידום היצוא ומשיכת ההשקעות הזרות לישראל. מדיניות הסחר הלאומית מכירה בחשיבות היצוא ובהשפעתו העצומה על הכלכלה הישראלית".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים