שלושה ישראלים הבריחו שעוני יוקרה ותכשיטים בשווי מיליוני שקלים

ההברחות השונות בוצעו באמצעות בלדרית, אשר הביאה עמה את שעוני היוקרה והתכשיטים מארצות שונות בעולם והסליקה אותם על גופה

ההברחות השונות בוצעו באמצעות בלדרית, אשר הביאה עמה את שעוני היוקרה והתכשיטים מארצות שונות בעולם והסליקה אותם על גופה

היום הוגשו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד שני כתבי אישום כנגד שלושה אזרחים ישראלים, אבי קורן, מרים שושן בניטה ו-עדן קינן, אשר פעלו יחד על מנת להבריח ארצה שעוני יוקרה ותכשיטים בשווי מיליוני שקלים, דרך נמל התעופה בן גוריון. בנוסף, עם הגשת כתבי האישום, הוגשו גם בקשות למתן צווים זמניים ברכוש לפי חוק איסור הלבנת הון ופקודת הסמים המסוכנים.

כתבי האישום הוגשו על ידי עו"ד עדילי דגן ועו"ד הגר פיינברג מהיחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים, והם מייחסים לנאשמים, בין היתר, עבירות של הברחת טובין בנסיבות מחמירות והטעיית פקיד מכס, וכנגד שניים מהנאשמים מיוחסות גם עבירות של הלבנת הון. כנגד אחד מהנאשמים, היוזם, המתכנן והמוציא לפועל של רשת ההברחה מיוחסות, בנוסף, גם עבירות מס הכנסה ועבירות מס ערך מוסף.

על פי עובדות כתבי האישום, הנאשמים פעלו יחד בשיטתיות, בעורמה ובתחכום, תוך תכנון מוקפד מראש, לביצוען של הברחות שעונים ותכשיטים בשווי מיליוני שקלים, במטרה להונות את האוצר או לעקוף כל איסור, הגבלה או תקנה בעניין יבואם.

ההברחות השונות בוצעו באמצעות בלדרית, אשר הביאה עמה את שעוני היוקרה והתכשיטים מארצות שונות בעולם והסליקה אותם על גופה ובכבודתה במעבר במסלול הירוק, עם כניסתה לישראל. בהמשך, נעשו עשרות פעולות בשעוני היוקרה והתכשיטים המוברחים, ובין היתר – שיווקם ומכירתם ללקוחות שונים בארץ ובחו"ל, כל זאת במטרה להסתיר ולהסוות את מקורם, את זהות בעלי הזכויות בהם, את מיקומם, את תנועותיהם ואת עצם עשיית הפעולה בהם.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה יסודית ומאומצת של מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר-שבע, יחידת יהלום ובשיתוף עם יחידת יעדים ברשות המסים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים