בדרך להוזלה: ליברמן ופורר פרסמו לציבור את הרפורמה בפירות והירקות

השרים פרסמו להערות הציבור את הצו שהגיע בעקבות החלטת ההמשלה, במסגרתו צפויה כל משפחה לחסוך כ-840 שקלים בשנה בממוצע

השרים פרסמו להערות הציבור את הצו שהגיע בעקבות החלטת ההמשלה, במסגרתו צפויה כל משפחה לחסוך כ-840 שקלים בשנה בממוצע

משרד האוצר ומשרד החקלאות הודיעו הבוקר (חמישי) על יציאתה לדרך של הרפורמה שנועדה להוריד את מחירי הפירות והירקות. מדובר בפרסום צו שהמפורסם כטיוטה לשימוע ציבורי, במסגרתו ישמע הציבור ובפרט ציבור החקלאים. לאחר מכן הצו צפוי להיות מאושר סופית ולהכנס לתוקף. הרפורמה כוללת חבילת תמיכה רחבה לענפי החקלאות לרבות תמיכה תקציבית ישירה לכל חקלאי, הרחבת הטבות המס לחקלאים דרך חוק לעידוד השקעות הון, תמיכה בסימון ארץ המקור, הוזלת התשומות לחקלאי (חומרי הדברה וכו') והשקעה של מעל 2 מיליארד שקלים עבור חדשנות והעלאת פריון בענפי החקלאות.

זאת בנוסף למענקי השקעות וחדשנות לרכש ציוד ומכונות חדשניות, שיתופי פעולה עם סטארטאפים ועוד. מחירי הפירות והירקות זינקו בשנים האחרונות במעל 80 אחוזים. לפי הממשלה, הפחתת המכס תגדיל את התחרותיות בענפים אלה וכך ייהנה הצרכן הישראלי מהוזלה משמעותית של מחירי הפירות הירקות; החיסכון הצפוי מהרפורמה עומד על 840 שקלים בשנה לכל משק בית בישראל, שמצטבר לחיסכון כולל של כ-2.7 מיליארד שקלים בשנה.

שר החקלאות עודד פורר, אמר: "מתווה פתיחת השוק לתחרות והוזלת מחירי הפירות לצרכן מקודם בהתאם להחלטת הממשלה ולצידו צעדי תמיכה ומענקים נדיבים לחקלאים בישראל. אנו עוברים מהגנה מכסית לתמיכה ישירה ומצפים להשלים את הדיונים מול נציגי החקלאים בשבועות הקרובים עד לחתימת הצו כחלק מהשימוע. פתיחת השווקים תוזיל את המחיר לצרכן, תרחיב את מגוון המוצרים ותאפשר את פיתוח החקלאות המקומית באמצעות תמיכות ישירות ומענקים לחקלאים. אני מצפה מנציגי ארגוני החקלאים לשיח פורה כדי לגבש את המתווה הטוב ביותר לתמיכה ישירה בחקלאות המקומית".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים