אושר: המס על תחליפי הדלק ושמני הסיכה יושווה למס על הדלק

ועדת הכנסת אישרה את הצו של שר האוצר ליברמן, שנועד למנוע את השימוש בחומרים אשר השימוש בהם גורע כמיליארד שקל מתקציב המדינה

ועדת הכנסת אישרה את הצו של שר האוצר ליברמן, שנועד למנוע את השימוש בחומרים אשר השימוש בהם גורע כמיליארד שקל מתקציב המדינה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (רביעי) את הטלת המס על תחליפי דלק ושמני סיכה. המס שיוטל על חומרים אלו יהיה שווה למס המוטל על דלקים. מדובר למעשה באישור הצווים עליהם חתם שר האוצר אביגדור ליברמן, לפיהם החל מה-17 בינואר יוטל מס של 3.98 שקלים על ליטר של תחליפי דלק ו-2.98 שקלים לליטר של שמני סיכה.

מטרת המהלך, שגובש ברשות המסים יחד עם משרד האנרגיה והמשרד להגנת הסביבה ובתאום עם משרד הכלכלה, היא למנוע את השימוש בחומרים המשמשים לייצור תחליפי דלק זולים למכונות, מכוניות והסקה. השימוש בתחליפים אלה גורע סכום מוערך של כמיליארד שקל בשנה מקופת המדינה, בגין צמצום השימוש בבנזין וסולר. כמו כן, השימוש בתחליפים זולים מזיק יותר לאיכות האוויר, גורם לליקויים במכונות שאותן הוא מתדלק ואף עלול להביא לפגיעה בחיי אדם מפיצוץ של מכונה או שריפה.

לאור העובדה שחומרים אלה משמשים גם כחומר גלם לייצור מוצרים כמו דבקים ושמנים, ואף נעשה בהם שימוש לשימון כלי רכב במוסכים ובתעשיות שונות, הוחלט להעניק פטור מהמס ליצרנים ממגוון תעשיות ולספקים המוכרים להם את החומרים הללו. בנוסף, הוחלט לפטור ממס שמני מנוע העומדים במספר פרמטרים קבועים מראש, כמו רמת צמיגות, נקודת הבזקה ועוד. כל זאת, על מנת לצמצם ככל שניתן את הפגיעה בתעשיות ומלאכות שעושות שימוש בחומרים אלה שלא להפקת אנרגיה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן