ליברמן הודיע: תקרת דמי הניהול בקרנות פנסיה לפנסיונרים תרד ל-0.3 אחוזים

שר האוצר הוריד בשתי עשיריות האחוז את התקרה שהייתה נהוגה עד היום, ואמר: "ההחלטה תביא לחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה"

שר האוצר הוריד בשתי עשיריות האחוז את התקרה שהייתה נהוגה עד היום, ואמר: "ההחלטה תביא לחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה"

דמי הניהול בקרנות הפנסיה עבור פנסיונרים צפוי לרדת ל-0.3 אחוזים, כך הודיע היום (שלישי) שר האוצר אביגדור ליברמן. ליברמן העביר לאישור ועדת הכספים של הכנסת תיקון לתקנות דמי ניהול, במטרה לקבוע תקרת דמי ניהול נמוכה יותר מזו הקבועה היום בתקנות בגין פנסיונרים העומדת כיום על שיעור של 0.5%, לטובת ציבור החוסכים הפורשים לפנסיה בישראל.

תקרת דמי הניהול שישולמו על ידי פנסיונר שיחל לקבל קצבת זקנה, מיום קביעת התקנות מקרנות פנסיה מקיפות וכלליות, או מפוליסות ביטוח שהוצאו על פי קופת ביטוח, יעמוד על שיעור שלא יעלה על 0.3% לשנה, בדומה לתקרה שנקבעה על ידי הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בהליך התחרותי לבחירת קרן פנסיה נבחרת. בעקבות רפורמות רגולטוריות שנעשו בשוק החיסכון הפנסיוני בשנים האחרונות שהביאו להגברת התחרות בשוק, חלה ירידה משמעותית בשיעור דמי הניהול הממוצעים המשולמים בפועל על ידי העמיתים במהלך תקופת החיסכון.

כך לדוגמה דמי הניהול הממוצעים בפנסיה עומדים כיום על שיעור של כ-1.95% מההפקדות ועל שיעור של כ-0.2% מהצבירה. כמו כן, מרבית העמיתים אינם משלמים את דמי הניהול המקסימליים הקבועים בתקנות. עם זאת, שינוי זה טרם קיבל ביטוי משמעותי כמצופה גם בדמי הניהול המשולמים על ידי פנסיונרים, שרובם עדיין משלמים את דמי הניהול המקסימליים. מטרת מהלך זה היא להביא שינוי והנחה משמעותית מובטחת גם עבור ציבור הפנסיונרים בישראל.

שר האוצר, אביגדור ליברמן, אמר: "ההחלטה מהווה צעד נוסף לטובת ציבור החוסכים הפורשים לפנסיה במדינת ישראל שתביא לחיסכון נוסף של מאות ואף אלפי שקלים בשנה. ההחלטה עושה צדק עם האזרחים הוותיקים שעבדו וחסכו כל השנים וכעת יזכו להנות מפירות החיסכון, כאשר עבור חלק לא מבוטל מהם מדובר בצעד משנה אורח חיים. נמשיך לדאוג להורינו, לסבים ולסבתות שלנו מתוך דאגה אמיתית לרמת החיים של האוכלוסיה המבוגרת בישראל״.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים