הרפורמה בפנסיה: האם באמת נוכל לקבל החלטות בצורה יותר מושכלת?

רשות המיסים ורשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרסמו היום כי החלו מהלך להנגשה מוחלטת של המצב והזכויות הפנסיוניות של כל פורש, למען קבלת החלטה מושכלת

רשות המיסים ורשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרסמו היום כי החלו מהלך להנגשה מוחלטת של המצב והזכויות הפנסיוניות של כל פורש, למען קבלת החלטה מושכלת

רשות המיסים יחד עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מפרסמים היום (שני) שינוי נוסף בעולם הפנסיה, כחלק מהתכנית שזכתה לכינוי פנסיה 2025. מהות השינוי היא נגישות מלאה לחוסכים אודות הכספים שנצברו על שמם בצורה פשוטה וברורה לשם קבלת החלטה בעניין הטבות המס להם הם זכאים ומיצוי זכויותיהם.

מיצוי זכויות כאמור צפוי, בין היתר, להביא לגידול בגובה הקצבה המשולמת ללקוח מקרנות הפנסיה בתקופת הפרישה לפנסיה. נוסף על כך, ובמטרה לאפשר לחוסכים לפנסיה לקבל החלטות מושכלות אודות החיסכון הפנסיוני שלהם, מוצע להניח תשתית טכנולוגית מתקדמת מבוססת API להעברת מידע בין כלל הגופים הרלבנטיים. בהודעה נכתב כי צעד זה צפוי להוות נדבך נוסף בתשתית המוקמת לשדרוג משמעותי של המסלקה הפנסיונית בעתיד.

במועד הפרישה לפנסיה מעניקה המדינה לחוסכים הטבות מס משמעותיות למימוש ההטבות השפעה על גובה קצבאות הזקנה של הציבור. הגברת המודעות תיעשה כאמור באמצעות הקמת תשתית טכנולוגית שתאפשר לגופים מוסדיים להציע לחוסך סיוע במיצוי זכויות המס המוקנות לו מכח החוק במועד הפרישה לפנסיה; הנגשת המידע תיעשה באמצעות חיוב הגופים המוסדיים להנגיש לחוסך מידע ייעודי לשם מיצוי זכויות כאמור וזאת באמצעות פנייה למסלקה הפנסיונית. ברשות מציינים כי חלק מהזכויות יונגשו לחוסך במישרין על ידי הגוף המוסדי מבלי שזה יידרש לפנות לפקיד שומה.

צעד זה מגיע לאחר הרפורמה שנעשתה לאחרונה בבנקאות הפתוחה, ומהווה צעד נוסף לקידום מציאות שבה הלקוח יוכל לקבל מידע על כל הנכסים הפיננסיים שלו (מגופים מוסדיים, בנקים, חברות אשראי) ולבצע השוואת עלויות ביניהם. בדרך זו פועלת הרשות לקידום תחרות בשוק החיסכון הפנסיוני, לעידוד חדשנות ולהגדלת החיסכון הפנסיוני של הציבור.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן