פרשת החשבוניות הפיקטיביות: 2.78 מיליון שקל נגרעו מקופת המדינה

חקירות מע"מ תל-אביב והמרכז נוגעת לפעולות שגרעו מקופת המדינה

חקירות מע"מ תל-אביב והמרכז נוגעת לפעולות שגרעו מקופת המדינה

פרשה שבמרכזה חשדות לשימוש בחשבוניות פיקטיביות על מנת לצמצמם חבות מס, הבשילה באחרונה לכתבי אישום. החקירה נוהלה על ידי חקירות מע"מ תל-אביב והמרכז, והיא נוגעת לפעולות שגרעו מקופת המדינה סכום כולל של 2.78 מיליון שקל.

על פי כתבי האישום, בחודשים ינואר-אוגוסט 2017 הדפיס סעדה דוד מאור יהודה פנקסי חשבוניות על שם בת זוגו, יסמין דוד, הרשומה כעוסק מורשה בתחום הניקיון. לאחר מכן חבר סעדה דוד ליגאל שם טוב ו-מישאל מלכה והללו עשו שימוש בפנקסים אלו כדי להנפיק חשבוניות לבעלי עסקים, בגין שירותים שלא סופקו ושעבורם לא שולם כסף. חשבוניות אלו נמכרו למספר בעלי עסקים, שעשו בהן שימוש על מנת להפחית את חבות המס שלהם. דוד, שם טוב ומלכה מואשמים, ביחד ולחוד, כל אחד לפי חלקו, בהפצת חשבוניות בסך 6.35 מיליון שקל, שהמע"מ הגלום בהן הינו בסך של יותר ממיליון שקל. 

החקירה הובילה לבעלי העסקים שעשו שימוש בחשבוניות הללו כדי להפחית חבות מס, וממנה עלה כי חלק מבעלי העסקים עשו שימוש בחשבוניות פיקטיביות נוספות, של עוסקים אחרים. הקבלן חסן ברטו, מואשם בהגשת דו"חות כוזבים למע"מ שבהם נכללו 58 חשבוניות פיקטיביות, בסכום עסקאות כולל של 4.2 מיליון שקל, שבאמצעותן ניכה ברטו מס תשומות בסך של למעלה מ-723 אלף שקל. בנוסף, הוגש כתב אישום נגד חברת מאיר כהן מערכות בע"מ, העוסקת בריצוף וחיפוי קירות, וכנגד מנחם צבי בן שמואל כהן, בעל מניות ודירקטור בחברה. על פי כתב האישום, החברה הגישה למע"מ 53 חשבוניות פיקטיביות, מ-9 עוסקים שונים, בסכום עסקאות כולל של 9.37 מיליון שקל. באמצעות החשבוניות הללו ניכתה החברה מס תשומות בסך כולל של 1.36 מיליון שקל.   

אחד מהנאשמים, מישאל מלכה, כבר חתם על הסדר טיעון, במסגרתו הודה בהפצת חשבוניות פיקטיביות שהמע"מ הגלום בהן הינו בסך של 655,206 שקל ובהאשמות בתיק נוסף. 

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן