בעל חנות מיצים בירושלים לא דיווח על הכנסות של כמיליון שקל

באזור ירושלים בוצעו 58 ביקורות ובהן התגלו 14 מקרים של אי רישום תקבולים ומקרה אחד של אי ניהול ספרים

באזור ירושלים בוצעו 58 ביקורות ובהן התגלו 14 מקרים של אי רישום תקבולים ומקרה אחד של אי ניהול ספרים

במהלך ביקורת ניהול ספרים שנערכה באחרונה באזור ירושלים רבתי, הגיעו צוותי הביקורת לחנות מיצים בשכונת גאולה. במהלך הביקורת בחנות נתגלה כי סכום של 683 שקלים ששולמו באשראי לא נרשם בקופה הרושמת. בעקבות זאת, זומן בעל החנות להמשך ביקורת במשרד פקיד שומה ירושלים 3, שניהל את המבצע. בבדיקת חשבונות הבנק שלו נתגלה כי בעל החנות נמנע במשך שנים מדיווח על תקבולים מכרטיסי אשראי בסך כולל של כמיליון שקל.

במהלך אותו מבצע, שהתרכז בעסקים מתחום המסחר השירותים והמקצועות החופשיים, נערכה גם ביקורת במינימרקט בעיר, שבמהלכה נמצאו הכנסות בסך של 4,900 שקלים שלא נרשמו בקופה הרושמת. גם במקרה זה הופנה בעל העסק להמשך טיפול במשרד פקיד השומה. 

כמו כן, נערכו מספר ביקורות וקניות ביקורת בחנויות בשוק מחנה יהודה. בסך הכל בוצעו 58 ביקורות ובהן התגלו 14 מקרים של אי רישום תקבולים ומקרה אחד של אי ניהול ספרים. כמו כן, נבדקו 24 עסקים בנוגע לאכיפת חוק המזומן, ואצל 3 מתוכם נמצאו הפרות. 

בנוסף, ערכו באחרונה צוותי ביקורת ניהול ספרים של פקיד שומה ירושלים 2 ביקורת בעסקים במזרח העיר. הביקורת, שהתמקדה ברחובות סואנים עם פעילות עסקית רבה, כללה קניות ביקורת מקדימות ובמהלכה נתגלו 18 מקרים של אי רישום תקבולים מתוך 21 ביקורות. הביקורת בוצעה בשיתוף פעולה עם שוטרי משטרת ישראל ומג"ב ופקחי עיריית ירושלים ומשרד הבריאות.

מבצעים אלו נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים. 

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים