זכית ב-6,000: איך נזהרים מניסיון הפישינג החדש בוואטסאפ?

תרמית חדשה מופצת דרך האפליקציה ומנסה לשדוד מכם את פרטי כרטיס האשראי. כך תמנעו מליפול בפח

תרמית חדשה מופצת דרך האפליקציה ומנסה לשדוד מכם את פרטי כרטיס האשראי. כך תמנעו מליפול בפח

גל חדש של ניסיונות פישינג דרך הוואטסאפ, הפעם דרך הזמנה, כביכול, להשתתפות בפעילות של רשת החנויות סופרפארם ולזכות בפרסים. המטרה של ההודעה הזדונית היא לדלות את פרטי האשראי של האדם התמים אשר קיבל את ההודעה בפלאפון שלו. סקר שערכה לאחרונה חברת אבטחת המידע ESET ישראל בשיתוף עם מכון גיאוקרטוגרפיה, העלה כי 83 אחוז מהציבור העיד כי קיבל הודעות פישינג.

כעת, ההודעה שמופצת מתחזה לרשת סופרפארם ומציינת כי מחלקים 2021 חבילות מתנה במזומן. בשלב הראשון לאחר שהקליק הנמען על הקישור שהתקבל בוואטספ, הוא מגיע לדף אשר מברך אותו על האפשרות שלו לזכות ב-6000 (ככל הנראה שקלים). כל מה שצריך לעשות הוא לענות על מספר שאלות פשוטות כמו האם "אתה מכיר את הרשת", "האם קונה ברשת" וכו'.

לאחר מענה על 4 השאלות, מגיעים לבחירת המתנה כאשר בפני הגולש ישנן 12 קופסאות מתנה לבחור מהן. לאחר שהמשתתף בחר בקופסה הנכונה (כולן נכונות), הוא זוכה בפרס. כדי לקבל את הפרס, מתבקש המשתתף שזכה בפרס, לשתף את הפעילות עם חמש קבוצות או 20 חברים בוואטספ. למעשה, כמובן שמדובר בדרך להפצת ההונאה בוואטספ למשתמשים רבים נוספים אשר משמשים כקורבנות פוטנציאליים.

לאחר השיתוף עם החברים, מתבקשים להשלים את ההרשמה בתוך 30 שניות בלבד והפרטים ישלחו לבדיקה. כשמקליקים להרשמה, למעשה ההונאה קצת מתבלבלת, והנמען מובל לעמוד בו מבשרים לו שזכה באייפון 13 פרו החדש שהושק ממש לאחרונה. זו לא זכיה במתנה, אלא יש מחיר מיוחד אותו צריך לשלם כדי לקבל את הפרס – 10.5 שקלים. לאחר שמוזנים הפרטים ומקליקים על הכפתור הירוק, מקבלים הודעת שגיאה שהתשלום לא יכול להתבצע. למעשה בשלב הזה, לתוקף בצד השני יש כבר את הנתונים שהוקלדו, והשיג גישה לפרטי כרטיס האשראי של המותקף.

עידן אברמוב, ממחלקת השירות והתמיכה בחברת אבטחת המידע ESET ישראל, מציין כי: "בכל הקשור לפעילויות עם חלוקת פרסים ברשת חשוב להבין – החברות לא ימהרו לתת לנו מתנות בשווי אלפי שקלים ובטח שלא בכזו קלות. שיתוף פעולה עם הונאות מהסוג הזה עלול להביא לנזקים שונים בהם העברת פרטים של כרטיסי אשראי, הקפצת פרסומות טורדניות אשר משרתות את התוקפים לרווח כספי, הורדת אפליקציות זוללות סוללה והרשאת גישה לאחסון במכשיר אשר מאפשר גם גישה לנתונים אישיים כמו תמונות וקבצים. ההמלצה שלנו בכל מה שקשור לפעילויות עם מתנות חינם זה קודם כל להיות ספקניים, לא להוריד יישומים למכשירים וכמובן לא לתת פרטי אשראי ותשלומים".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן