ירידה נוספת במחיר הבשר המיובא במכסות פטורות ממכס

משרד הכלכלה מפרסם את רשימות הזוכים במכסות פטורות ממכס לבשר בקר טרי לשנת 2022

משרד הכלכלה מפרסם את רשימות הזוכים במכסות פטורות ממכס לבשר בקר טרי לשנת 2022

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את תוצאות המכרז ליבוא בשר טרי במכסות פטורות ממכס בהליך תחרותי. הזוכים התחייבו לשווק בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 28-30 שקל לק"ג. הזוכים: שופרסל, נטו מלינדה, מרב כל ובלדי.

  • חברת שופרסל זכתה במכסה פטורה ממכס בהיקף של – 4,250 טון. כנגד המכסה תשווק החברה בסניפיה בכל שנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 28 שקל לק"ג בלבד.
  • –    חברת נטו מלינדה זכתה במכסה פטורה ממכס של 5,000 טון אותם תשווק במאות קצביות פרטיות וברשת ויקטורי בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בנקודות המכירה האלה בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 29 שקל לק"ג.
  • –    חברת מרב כל, זכתה במכסה פטורה ממכס של 3,000 טון אותם תשווק בסניפי אושר עד בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 30 שקל לק"ג.
  • –    חברת בלדי זכתה במכסה פטורה ממכס של 1,500 טון אותם תשווק בסניפי הרשת בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 30 שקל לק"ג.

וועדת המכסות תפרסם בשבועות הקרובים את יתרת המכסה הפטורה ממכס בהיקף 3,370 טון אשר תחולק ליבואנים בהליך תחרותי נוסף.

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "בשר טחון הנו מוצר בסיסי, אשר צריך להיות נגיש במחיר הוגן לצרכנים. המכסות מייצרות לצרכנים אלטרנטיבה זולה יותר, באיכות גבוהה ומעודדות תחרות. לצד זאת, אנחנו מגבירים את האכיפה בנקודות המכירה, כך שהצרכנים יזכו בהטבה זו במלואה – נגישות, מחיר ואיכות".

דני טל, יו"ר וועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, ציין כי למרות התייקרות של עשרות אחוזים במחירי בשר הבקר בשוק הבינלאומי במהלך השנה האחרונה, מאפשר ההליך התחרותי להנגיש לציבור הצרכנים בישראל את הבשר הטחון, המשמש חומר גלם בסיסי במטבח הישראלי, במחירים זולים יותר לעומת אשתקד". לדברי טל, המכסות הפטורות מהוות כלי בידי משרד הכלכלה והתעשייה וועדת המכסות, להפחית את מחיר הבשר לצרכן הסופי ולהנגישו במחיר שווה לכל כיס".

הבשר שבמכסות צפוי להגיע לישראל בתחילת השנה והזוכים במכסות מתחייבים לשווק בשר טחון טרי ואיכותי ששיעור השומן בו נמוך מ 14% במשך כל השנה באופן נגיש וזמין על המדפים. בנוסף, יהיו הזוכים מחויבים לפרסם את מחיר הבשר הטחון הטרי בדף המבצעים השבועי המודפס או המפורסם באתרי האינטרנט שלהם. רשימת נקודות המכירה, תוסיף להתפרסם באתר משרד הכלכלה והתעשייה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים