אקירוב נתקל בקשיים: הפנייה של הרשות לניירות ערך בקשר להגדלת השליטה בכלל

איש העסקים ובעלי חברת אלרוב, שרצה להגדיל את שליטתו בחברת הביטוח, נדרש להתייחס לטענות הנוגעות לחוק הריכוזיות והגבלת שליטה

איש העסקים ובעלי חברת אלרוב, שרצה להגדיל את שליטתו בחברת הביטוח, נדרש להתייחס לטענות הנוגעות לחוק הריכוזיות והגבלת שליטה

האם הניסיון של אלפרד אקירוב להגדיל את שליטתו בכלל ביטוח עומדת בפני קשיים? חברת אלרוב שבבעלותו דיווחה היום (שני) לרשות לניירות ערך כי אנשי הרשות פנו לחברה וביקשו את התייחסותה להשלכות הנוגעות לפרק "הגבלת השליטה בחברות במבנה פירמידלי" בנוגע להתכנות של רכישת מניות כלל. על פי הפניה, חוק הריכוזיות אוסר על חברת שכבה שניה לשלוט בחברת שכבה אחרת, כלומר אוסר על יצירת מבנה של שלוש שכבות.

"חברת שכבה" מוגדרת כחברה ציבורית או חברת אגרות חוב שהיא תאגיד מדווח, למעט חריגים שנקבעו לכך בתקנות. סגל הרשות התייחס לכך שהחברה מהווה חברת שכבה, כלל החזקות מהווה חברת שכבה וכלל החזקות שולטת בכלל חברה לביטוח בע"מ, השולטת בכללביט מימון בע"מ, שהיא תאגיד מדווח שהנפיק אגרות חוב לציבור. לפיכך, החברה, כלל החזקות וכללביט עשויות להוות כל אחת "חברת שכבה", כמשמעותה בחוק הריכוזיות.

עוד התייחס סגל הרשות לתקנות שנוגעות לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות, שמחריגות חברת הנפקה של מבטח מהגדרת חברת שכבה, אך מתייחסת למבטח שהוא חברת שכבה בלבד, וציין שעל פניו החרגה זו אינה רלוונטית לפיכך לכללביט, כיוון שכלל ביטוח אינה תאגיד מדווח ולכן אינה מהווה חברת שכבה. לפיכך סגל הרשות ביקש מהחברה להסביר מדוע לעמדתה ביצוע העסקה לא יביא להפרת חוק הריכוזיות לפיו לא תשלוט חברת שכבה שניה בחברת שכבה אחרת. סגל הרשות הורה לחברה לפרסם את הדיווח לנוכח ההשלכות המהותיות שיכולות להיות לעסקה.

אלרוב מצידה טענה כי "החברה מבהירה כי מתווה עסקת רכישת גרעין השליטה בחברת כלל (שטרם גובש) כפוף באופן אינהרנטי לקיום כלל הרגולציות והדינים החלים. החברה תבחן, אם וככל שיידרש, החלת פתרונות נדרשים ואימוצם, לרבות כחלק ממתווה העסקה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים