חברה מאבו דאבי מחזיקה ב-"תמר" ו-"דלית"

משרד האנרגיה מודיע: אושרה סופית העברת הזכויות בחזקות "תמר" ו-"דלית" מחברת "דלק קידוחים" לשתי חברות בת של חברת "מובאדלה פטרוליום" מאבו דאבי

משרד האנרגיה מודיע: אושרה סופית העברת הזכויות בחזקות "תמר" ו-"דלית" מחברת "דלק קידוחים" לשתי חברות בת של חברת "מובאדלה פטרוליום" מאבו דאבי

אושרה סופית העברת הזכויות בחזקות "תמר" ו-"דלית" מחברת "דלק קידוחים" לשתי חברות בת של חברת "מובאדלה פטרוליום" מאבו דאבי: Tamar Investment 1 RSC Limited ו-Tamar Investment 2 RSC Limited.

העברת הזכויות הושלמה, אחרי שהושלמו התנאים המתלים לעסקה והיא אושרה על ידי הממונה על ענייני הנפט ונרשמה בספר הנפט לפי חוק הנפט. חברת "מובאדלה פטרוליום" היא חלק מחברת ההשקעות הלאומית של אבו דאבי, המנהלת נכסים בהיקף של כ-230 מיליארד דולר.

"דלק קידוחים" החזיקה עד היום ב-22% מהחזקות "תמר" ו"דלית", כאשר הבקשה שאושרה היא להעביר 11% משתי החזקות יחד לכל אחת משתי החברות. הבקשה להעברת הזכויות כוללת גם בקשה לאישור אופציה לעסקת המשך, הכוללת העברה של 100% ממניות אחת החברות.

צעד זה של העברת הבעלות והיציאה של קבוצת "דלק" מהאחזקה במאגר תמר, משלים למעשה את מתווה הגז הטבעי, מתווה שאפשר לישראל לפתח את מאגרי הגז הטבעי "לוויתן" ו"כריש" תוך פירוק המונופול, שיפר את מעמדה הגיאופוליטי של ישראל באמצעות הסכמי ייצוא למצרים ולירדן, יצר תחרות במשק הגז הטבעי, והביא לכך שהמחיר בישראל לגז טבעי נמוך משמעותית ביחס למחיר בו נמכר הגז הטבעי טרם המתווה, וודאי ביחס למחירים היקרים שמשלמות מדינות באירופה.

מתווה הגז הטבעי שהסתיים השנה השיג את יעדיו, כשהוא מביא לכך שעם חיבורו הצפוי של מאגר כריש במהלך 2022, יהיו לישראל שלושה מאגרי גז טבעי נפרדים המחוברים למשק המקומי באמצעות שלוש מערכות הפקה נפרדות ובלתי תלויות, מה שמבטיח למשק הישראלי עצמאות אנרגטית, יתירות רבה מעבר לצריכה השנתית, הפחתה דרמטית של השימוש בדלקים מזהמים יותר, כגון פחם וסולר, ואפשרות לייצא גז טבעי למדינות השכנות.

במשרד האנרגיה מסבירים, כי כניסתה של חברת "מובאדלה פטרוליום" למשק הגז הטבעי תתרום לפעילות החזקות ותהווה פתח לשיתופי פעולה עם חברות אשר בעבר נמנעו לפעול בישראל מסיבות גיאופוליטיות. לדברי נציגי החברה, היא אף מתכוונת לפתוח סניף מקומי בישראל, ולהרחיב את הפעילות שלה בתחום האנרגיה, לרבות בתחום האנרגיה המתחדשת וכן בתחומי תעשייה וחדשנות אחרים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן