ערך פיננסים הציבורית מגדילה את אחזקותיה בחברת הפינטק אפ קפיטל

במקביל, חברת "איתן קופרלי השקעות בע"מ" נכנסה כשותפה אסטרטגית באפ קפיטל, רכשה 51% ממניות החברה ותעמיד לה הלוואת בעלים של כ-2.4 מיליון שקלים

במקביל, חברת "איתן קופרלי השקעות בע"מ" נכנסה כשותפה אסטרטגית באפ קפיטל, רכשה 51% ממניות החברה ותעמיד לה הלוואת בעלים של כ-2.4 מיליון שקלים

שוק המימון החוץ בנקאי ממשיך לצמוח ולמשוך שחקנים חדשים. חברת ערך פיננסים הציבורית דיווחה היום כי היא מגדילה את אחזקותיה בחברת הפינטק אפ קפיטל מ-10% ל-22%. במקביל, ועל פי הדיווח של ערך פיננסים, אפ קפיטל הודיעה על הכנסת שותף אסטרטגי, "איתן קופרלי השקעות בע"מ", שיחזיק בכ-51% ממניות החברה תמורת 4.7 מיליון שקלים. בין בעלי המניות של "איתן קופרלי השקעות בע"מ" נמנים בכירים בתחום המלונאות, הפיננסים, הנדל"ן, הקמעונאות והמזון. עוד דווח כי, מעבר ליתרונות האסטרטגיים שמביא עימו השותף הוא  גם יעמיד לחברה  הלוואת בעלים בגובה של כ-2.4 מיליון שקלים שישמשו להרחבת פעילותה.

אפ קפיטל הוקמה במחצית 2020 על ידי מריאנו פטסינסקי, מי שהיה ממקימי חברת המימון והפקטורינג "פנינסולה" שנמכרה בהמשך לקבוצת מיטב דש. החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית ושירות דיגיטלי חדשני להנגשת אשראי ומימון לעסקים קטנים ובינוניים (MSME)  במטרה לתת מענה דיגיטלי ומהיר לרעה החולה של קבלת תשלומים ב"שוטף פלוס".  המערכת שפיתחה החברה מאפשרת לעסקים וחברות לעשות שימוש בהון הזמין והלא מנוצל על מנת הקדים תשלומים לספקים, בלחיצת כפתור, ובתמורה ליהנות מהנחה אותה מציע הספק. בנוסף, החברה מאפשרת לבעלי עסקים ליהנות מקו אשראי שיאפשר להם להקדים את התשלומים, ללא צורך בהעמדת ערבויות אישיות או ביטחונות.

לספקים החברה מאפשרת לקבל מיידית את התשלום, בצורה דיגיטלית מלאה. יתרה מכך, המערכת שפיתחה החברה מאפשרת לספק לקבוע את גובה ההנחה שהוא מוכן להציע תמורת הקדמת התשלום וכן מאפשרת להם לקבוע איזו מהחשבוניות הם מעוניינים להקדים.

הפעילות כולה, הוקמה ע לידי צוות מומחים בתחומי הטכנולוגיה, האשראי ושוק ההון ובכללם מריאנו פטסינסקי אליהם הצטרפו כשותפים חברת ערך פיננסים, שכאמור דיווחה היום על הרחבת אחזקותיה, וחברת BDO אובליסק החזיקה בכ-3% ממניות החברה. הפעילות נעשית בצורה דיגיטלית באמצעות אפליקציה הזמינה בעברית ערבית ואנגלית. אפ קפיטל פועלת יחד עם הפירמות המובילות ובשיתוף פעולה עם מוסדות הפיננסים המרכזיים בישראל ובעולם בתחום ראיית החשבון, המשפט והדיגיטל.

מריאנו פטסינסקי, מנכ"ל אפ קפיטל: "אנו גאים בהבעת האמון מצידה של ערך פיננסים ומצידו של השותף האסטרטגי החדש. אנו מאמינים כי כניסת השותף האסטרטגי, תתרום רבות לפעילותה של אפ קפיטל בתחום מימון שרשרת האספקה". לדברי פטסינסקי, מעבר לנסיון הרב שמביא עימו השותף החדש, הפעילות מולו תאפשר לחברה להרחיב משמעותית את היקפי פעילותה ובמיוחד מול לקוחות בתחום הקמעונאות והנדל"ן.

נאור אליהו, יו"ר ערך פיננסים: תחום המימון החוץ בנקאי צובר תאוצה בשנים האחרונות, ובמיוחד לאור משבר הקורונה. אנו מאמינים כי הטכנולוגיה הייחודית של החברה, הצמיחה העקבית שהיא  מציגה  והכנסת השותף האסטרטגי  מהווים פוטנציאל גדול להתרחבות פעילות החברה בתחום המימון החוץ בנקאי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים