וולסטריט: האם היה תיקון במניות הטכנולוגיה?

השוק המשיך את רצף העליות אתמול אם כי בקצב איטי יותר

השוק המשיך את רצף העליות אתמול אם כי בקצב איטי יותר

מדד ה-S&P 500 הוסיף 0.3%, הוא עולה ב-3.6% בשלושת ימי המסחר האחרונים. סקטור הטכנולגיה במדד החזיר את כל מה שאיבד בתיקון מאמצע נובמבר ואתמול הוא שבר שיא חדש.

מדד ה-S&P 500 עצמו נמצא פחות מ-0.1% רחוק משיאו. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה מ-1.47% ל-1.52% אבל הפעם זה לא הפריע למניות הטכנולוגיה להמשיך לעלות.

פייזר הפיגה את החששות מזן האומיקרון כשהודיעה שהחיסון השלישי עושה את העבודה. זה נתן דחיפה נוספת למניות "הפתיחה מחדש": חברות הפלגות הנופש זינקו: קרניבל קרוז (CC) ורויאל קאריביאן (RCL) עלו ביותר מ-5% כל אחת.

טסלה דיווחה על המכירות שלה בנובמבר בסין. המפעל שלה בשנחאי ייצר 53 אלף מכוניות, מהן 32 אלף נמכרו בסין והשאר נמכרו בעיקר לאירופה (כולל ישראל). הצורך לייצא רכבים כדי לספק את השוק האירופאי מגביל את היכולת של החברה להגדיל את חלקה בשוק הסיני. טסלה תפתח מפעל חדש בברלין שיתחיל לפעול בתחילת השנה הבאה. אתמול המניה עלתה ב-1.6% אחרי שאנליסט העלה את מחיר היעד שלה ל-1,58 דולר, מחיר היעד הגבוה ביותר מבין כל האנליסטים. המניה סגרה אתמול ב-1069 דולר. המכירות של טסלה באירופה פורחות השנה.

אחרי שהשוק נרגע בשלב זה בנושא האומיקרון יעד הדאגה הבא של השוק תהיה ישיבת הבנק המרכזי ביום רביעי. הבנק יודיע אז כנראה מתי הוא מתכוון לסיים את ההרחבה הכמותית שלו. לפי ההערכה כרגע הוא יקדים את סיום התהליך למרץ בשנה הבאה מיוני. זה יאפשר להתחיל את תהליך העלאת הריבית זמן קצר אחר כך. עוד נקודת לחץ – היום יפורסמו נתוני האינפלציה. הצפי הוא לעליה של 6.8% בהשוואה לשנה שעברה. אם זה יקרה, זה יהיה שיעור האינפלציה הגבוה ביותר מאז 1982.

סטיטש פיקס SFIX מנהלת פלטפורמה באינטרנט להתאמה אישית של ביגוד, נעליים ורכיבים אחרים ללקוחות. גם היא מכוכבות השנה שעברה. מתחתית שוק הדובים במרץ 2020 ועד לאמצע פברואר השנה היא המריאה ביותר מאשר פי 6 אבל מאז היא צללה ב-77%. אתמול היא דיווחה על הפסד וחתכה את תחזית ההכנסות שלה. היא איבדה 24%. עליה של יותר מפי 6 וירידה אח"כ של 77%?
המניה מפגרת מתחתית שוק הדובים אחרי מדד ה-S&P 500 ב-74%, עוד דוגמה לכך שאחד הכללים החשובים ביותר בהשקעות היא קודם כל איך לא להפסיד. אנליסטים צופים כי החברה תגיע לריווחיות רק בשנת 2025.

הדולר נחלש אתמול בכחצי אחוז מול סל המטבעות. הבוקר יורד הניקיי ביפן בכרבע אחוז, בהונג קונג עולה ההנג סנג בכאחוז ובסין עולה השנחאי קומפוזיט ב-1.1%. החוזים העתידיים מצביעים על ירידות של כ 0.1% במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים