צמיחה של למעלה מ-100% ביבוא וביצוא יהלומים בהשוואה ל-2020

צוות מקצועי יבחן הקמת אזור סחר חופשי למסחר ביהלומים

צוות מקצועי יבחן הקמת אזור סחר חופשי למסחר ביהלומים

תעשיית היהלומים הישראלית, שחותמת שנה מצוינת לענף, קיימה אתמול (רביעי) ברמת-גן את טקס יקיר תעשיית היהלומים לשנת 2021 והעניקה אותות הוקרה ל-12 מבכירי וותיקי הענף. במהלך הטקס, אותו מארגנת מדי שנתיים התאחדות תעשייני היהלומנים בישראל, ציין מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, ד"ר רון מלכא, כי "משמח מאוד לראות כי שנת 2021 מסמנת עליות בענף ביחס לשנת 2019 (וכמובן שביחס לשנת 2020), ומעודד לראות כי מכירות התכשיטים בעונת החגים הנוכחית בארה"ב (שוק היעד העיקרי של היהלומנים הישראלים) שוברות שיאים, אך חשוב לא לקפוא על השמרים ולסייע לענף לשוב למעמד המוביל ברמה הגלובאלית בו היה אך לפני כעשור".

על פי נתוני מינהל יהלומים, תכשיטים ואבני חן במשרד הכלכלה והתעשייה, עמד יבוא היהלומים המלוטשים נטו באחד עשר החודשים הראשונים של השנה על סך של כ- 2.66 מיליארדי דולרים, עלייה של כ- 102% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2020 (כשבחודש נובמבר נרשמה עלייה של כ- 4.3% לעומת נובמבר אשתקד) ואילו ביצוא היהלומים המלוטשים נטו, שעמד על סך של כ- 3.4 מיליארדי דולרים, נרשמה עלייה של כ- 56% לעומת אחד עשר החודשים האחרונים של שנת 2020 (כשבחודש נובמבר 2021 נרשמה דווקא ירידה של כ-8% לעומת נובמבר אשתקד).

בסה"כ באחד עשר החודשים הראשונים של השנה, היבוא נטו של יהלומי גלם לישראל עמד על סך של כ-1.83 מיליארד דולרים, עלייה של כ-103.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (בחודש נובמבר נרשמה עלייה של כ-17.6% לעומת חודש נובמבר 2020). יצוא נטו של יהלומי גלם באותה התקופה עמד על סך של כ- 1.6 מיליארד דולרים, עלייה של כ- 122% לעומת אחד עשר החודשים הראשונים של שנת 2020 (כשבחודש נובמבר נרשמה עלייה של כ- 17.7% אחוזים לעומת חודש נובמבר אשתקד).  

בחודש האחרון עמד יצוא יהלומי הגלם לאיחוד האמירויות על סך של כ- 12.5 מיליוני דולרים, שמהווים כ- 8% מיצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל בנובמבר. בנוסף, יובאו במהלכו מאיחוד האמירויות לישראל יהלומי גלם בסך של כ- 22 מיליוני דולרים, שמהווים כ- 13% מסך יהלומי הגלם שיובאו לישראל בנובמבר. 

ד"ר מלכא הזכיר בדבריו את חשיבות הסכמי אברהם ובאופן ספציפי את סחר היהלומים ההולך וצובר תאוצה בין הבורסה ברמת גן לזו בדובאי, כמו גם ניסיונות של משרד הכלכלה והתעשייה לבחון כלים חדשים לצורך מיצוב בורסת היהלומים הישראלית במעמד אטרקטיבי יותר עבור חברות יהלומים מהעולם. 

ניסים זוארץ, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, אמר כי: "למרות השנתיים הקשות שעברנו המשכנו לעבוד ואנו עומדים עתה, כפי שניתן לראות מנתוני הסחר, בפתחה של תקופה חדשה ומעודדת. נמשיך לעבוד לטובת הענף בארץ ולהוביל, יחד עם שותפי להנהלת הענף, מר בועז מולודבסקי ומר ארנון יובל ובשילוב ידיים מלא עם הממשלה, לשינויים הנדרשים בענף כדי שיחזור להיות מהמובילים בעולם, כפי שהיה ברוב התקופה בה הובילו אותו שנים עשר מקבלי האותות היום".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים