בקרוב: ניסויים ברכבים אוטונומיים בישראל ללא נוכחות נהג מלווה?

הכנסת תנסה להעביר בקריאה שניה ושלישית את החוק שמסמיך לקיים ניסויים בפורמט שלא אושר עד היום. השרה מיכאלי: "נוביל את הניסוי והלמידה של הנושא"

הכנסת תנסה להעביר בקריאה שניה ושלישית את החוק שמסמיך לקיים ניסויים בפורמט שלא אושר עד היום. השרה מיכאלי: "נוביל את הניסוי והלמידה של הנושא"

האם הכנסת תאשר בקרוב ניסויים ברכב אוטונומי אשר נוסע ללא נהג? בשנים האחרונות מתבצעים בכבישי ישראל ניסויים בכלי רכב בעלי יכולת נהיגה עצמאית, באישור ובפיקוח משרד התחבורה. עד כה נדרשה בניסויים אלה נוכחות נהג מאחורי ההגה. החוק החדש יאפשר לראשונה לבצע ניסויים אלה גם ללא נוכחות נהג וזאת עוד במהלך שנת 2022. עם אישור החקיקה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת תחל הכנת חקיקת משנה שתאפשר לראשונה בארץ לבצע ניסויים ברכב אוטונומי עם נוסעים ללא נהג.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי, ציינה כי מדובר בחקיקה תקדימית המחזקת את מעמדה של ישראל בקדמת הזירה הבינלאומית בנושא התחבורה האוטונומית. ״הצעת החוק שהמשרד מקדם כבר זמן רב תאפשר לבצע ניסויים בכלי רכב אוטונומים בישראל", אמרה מיכאלי. "רק לאחרונה פגשתי בכנס התחבורה החכמה נציגים ונציגות מכל העולם שהסכימו איתי שכלי הרכב האוטונומים הם מרכיב מרכזי בתחבורה הציבורית השיתופית העתידית. כמו שאנחנו מובילות בפיתוח הטכנולוגי, כך נוביל את הניסוי והלמידה של הנושא הזה ברמה העולמית. אני שמחה שיחד עם ועדת הכלכלה והעומד בראשה ח"כ מיכאל ביטון, אנחנו מקפיצות את ישראל לחזית הקדמה הטכנולוגית הבינלאומית".

הצעת החוק מניחה תשתית חוקתית לביצוע ניסויים ברכב עצמאי בכבישי ישראל ללא נהג, בנוסף למרכזי הניסויים בהם מקיימים הניסויים כיום. החוק יאפשר עליית מדרגה משמעותית בהיקף הניסויים ובפעילות המחקר והפיתוח של חברות טכנולוגיות מובילות מהארץ ומהעולם. הניסויים יאפשרו להתקדם בפיתוח רכב אוטונומי ללא נהג ולשלב אותם במערך התחבורה הציבורית והשיתופית. בנוסף החוק יהווה מנוע צמיחה לכלכלה הן לתעשיות ההייטק והן לחברות התומכות בפיתוח מערכות לרכב אוטונומי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן