דוראל רוכשת את תחנת הכח של נייר חדרה תמורת 40 מיליון שקלים

חברת האנרגיה רוכשת את מלוא המניות מגלובל ביו פאוור וג'י.פי גלובל פאוור, ומעריכה כי תוכל להניב הכנסות של 8.5 מיליון שקלים בשנה

חברת האנרגיה רוכשת את מלוא המניות מגלובל ביו פאוור וג'י.פי גלובל פאוור, ומעריכה כי תוכל להניב הכנסות של 8.5 מיליון שקלים בשנה

דוראל אנרגיה רוכשת 100 אחוז ממניות גלובל ביו פאוור תמורת 40 מיליון שקלים, כך הודיעה החברה היום (רביעי) לרשות לניירות ערך. גלובל ביו פאוויר מוחזקת כיום ב-60 אחוז על ידי ג'י.פי גלובל פאוור ו-40 אחוז על ידי גרין רזרב אנרג'י. החברה המשותפת מחזיקה במלוא הזכויות בתחנת כוח לייצור חשמל מביו-גז בשטח מפעלי נייר חדרה.

תחנת הכוח פועלת בהספק מותקן של 2 מגה-וואטטט ובעלת רישיון לייצור חשמל בטכנולוגיית ביו-גז עד לשנת 2036. החשמל המיוצר בתחנה נמכר לחברת החשמל בהתאם לאישור תעריף מובטח וצמוד מדד. תחנת הכוח משלבת בין תעשיית מחזור הנייר לייצור אנרגיה ירוקה, על ידי שימוש בגז המיוצר משפכי תהליך ייצור הנייר לצורך הפקת חשמל.

על פי ההסכם, 80 אחוז מהתמורה תשולם למוכרות במועד השלמת העסקה, 10 אחוזים לאחר 12 חודשים ו-10 אחוזים אחרונים ישולמו בכפוף להשלמת הקמת מתקן לאגירת גז המיוצר בתהליך העיכול האנאירובי, שמקורו במתקן טיהור השפכים של מפעלי נייר חדרה, שהקמתו צםויה להסתיים במחצית השנייה של 2022. העסקה כפופה לקבלת אישור רשות החשמל.

דוראל מעריכה כי סך ההכנסות השנתיות מייצור חשמל בתחנת הכוח החל מהרבעון השני של 2022 מוערכות ב-7 מיליון שקלים בשנה, כאשר לאחר הפעלתו של אוגר הגז, סך ההכנסות השנתיות צפוי לעלות לכ-8.5 מיליון שקלים בשנה. החברה מעריכה כי ההשקעות שיידרשו להקמה והפעלה של אוגר הגז הן שני מיליון שקלים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן