יצירות אבני הכותל בתלת ממד נסחרות ב-NFT

מיזם Holy Rocks מציע למכירה פומבית מקוונת בטכנולוגיית NFT סריקות תלת ממד של אבני הכותל

מיזם Holy Rocks מציע למכירה פומבית מקוונת בטכנולוגיית NFT סריקות תלת ממד של אבני הכותל

בימים האחרונים, פנתה מדינת ישראל באמצעות משרד הדתות בבקשה דחופה למתן צו מניעה וצו ארעי במעמד צד אחד לבית המשפט המחוזי בירושלים, וביקשה כי יינתן צו מניעה למכירת סריקות תלת ממד של אבני הכותל, במסגרת מכירה פומבית מקוונת של המיזם העסקי Holy Rocks. לטענת המדינה, הסעד המבוקש הינו הכרחי לשם שמירת קדושת הכותל המערבי ולכן חל איסור על מכירת היצירות האמנותיות.

לצד טענה זו, מבקשת המדינה להיכנס לנעליהם של היזמים הצעירים ומבקשת לקבל את כל כספי המכירה מיצירות האמנות שנמכרו, כאמור באמצעות טכנולוגיית NFT.

טכנולוגיית NFT (Non – Fungible Token) היא מעין רישיון או תעודת דיגיטלית המתבססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין. ה-NFT הוא חד פעמי, המידע בו ייחודי ומהווה פריט אספנות ומאפשר לאספנים ולרוכשים בעלות ואימות מקוריים על היצירות הדיגיטליות (יצירות משוכפלות). אמנים רבים ברחבי העולם מציעים לתמוך בעבודתם האמנותית וביצירותיהם באמצעות רכישה בטכנולוגיה החדישה – NFT. הציבור, שלעיתים לא נחשף ואוסף יצירות אמנות, תומך בחדשנות וביצירתיות של האמנים ורוכש את היצירות. עם חלוף הזמן, בהתאם לייחודיות ומקוריות היצירות ייתכן ואף ייווצר רווח כספי לא מבוטל, באמצעות רכישה בדרך זו.

יזמי Holy Rocks נחושים בדעתם להגן על זכויותיהם לחופש הביטוי בדרך של יצירת אמנות בטכנולוגיית NFT, וזכותם לחופש העיסוק במכירת היצירות, בכוונתם אף להמשיך בפיתוח הקהילה שהתגבשה סביב אבני הכותל והטכנולוגיה החדישה. לשם כך, הם שכרו את שירותי משרד עורכי הדין ד"ר י. וינרוט ושות'.

עו"ד (רו"ח) דב וינרוט ועו"ד אורי בן יונה: "לטעמנו, משרד הדתות שוגה ואין כל הצדקה לבקשה לצו מניעה זמני שהוגשה. אין כל מקום לטענת המדינה שהיוצרים "התעשרו" על חשבונה ושהיא זכאית לרווחי המיזם. אנו סמוכים ובטוחים שבדיון שנקבע נצליח לשכנע את בית המשפט בצדקת טענותינו. יתרה מכך, אנו מכינים בימים אלה ממש את כתב התביעה כנגד המדינה לפיצוי של מיליוני דולרים בגין הנזק שנגרם ליזמים כתוצאה מההליך שננקט כנגדם".

טרם התקבלה תגובת משרד דתות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן