זן האומיקרון משפיע על בורסות העולם

כמעט שליש מהמניות במדד S&P 500 נמצאות 50% או יותר מתחת לשיא שלהם ב-200 ימי המסחר האחרונים

כמעט שליש מהמניות במדד S&P 500 נמצאות 50% או יותר מתחת לשיא שלהם ב-200 ימי המסחר האחרונים

לפעמים לא קל להבין מדוע השוק מתנהג בצורה כזו או אחרת ביום ספציפי. אתמול השוק לא השאיר ספקות, הוא החליט שזן האומיקרון לא יעשה נזק ברמה שצפו תחילה.

"אם שיגרת החיים לא תופר, אפשר יהיה לצאת לחופשות שוב", השוק אמר. וכך, חברות הפלגות הנופש נורוויג'ן (NCLH), קארניבל קוז (CC) ו-רויאל קאריביאן (RCL) המריאו בין 8% ל-9% כל אחת. יונייטד אירליינס (UA) ו-אמריקן אירליינס (AAL) הוסיפו כ-8% כל אחת.

השוק, כדאי לציין, למרות יום אתמול, לא ממש מאמין בחיסונים. הוא מאמין שהם מונעים מחלה קשה, אבל הוא לא מאמין שהם יחזירו את החיים לשיגרה. איך אנחנו יודעים? כשפייזר הודיעה על הצלחת החיסון שלה ב-6 בנובמבר בשנה שעברה, קפצה קרן הסל על חברות התעופה JETS ב-16%. אבל השנה הקרן יורדת ב-5% בעוד מדד ה-S&P 500 עולה ב-24%.

למרות שהשוק היה חד משמעי אתמול בנושא האומיקרון, יצרניות החיסונים ממש לא שם. פייזר אמרה כי ייקח לה עד סוף החודש כדי להבין אם החיסונים עמידים בפני הזן החדש ורמזה שהתוצאות לא תהיינה חד משמעיות. המשקיעים הפרטיים שוב מנצלים את הירידות כדי להגדיל את היקף ההשקעה שלהם במניות.

2.6 מיליארד דולר – זה הסכום שהם קנו את קרן הסל QQQ על הנאסד"ק 100 בשבוע שעבר, בעוד המעיזים הזרימו 650 מיליון דולר לקרן הסל על הנאסד"ק הממונפת פי 3. זה לא עזר לשתי הקרנות שירדו בשבוע שעבר. הנאסד"ק עלה אתמול, אך פיגר. כמעט שליש מהמניות במדד נמצאות 50% או יותר מתחת לשיא שלהם ב-200 ימי המסחר האחרונים.

למרות זאת, התמונה הכוללת ברמת האופטימיות/פסימיות מעודדת. היחס בין מספר הפוטים למספר הקולים, המשקף את מה שהמשקיעים חושבים לגבי התשואה העתידית של השוק בטווח הקצר, הגיע לרמה הגבוהה ביותר השנה ביום שישי, מה שמשדר רמת פסימיות מאד גבוהה. בדרך כלל, אחרי שמדד הפחד – הוויקס, מגיע לרמה של מעל 30 מדד S&P 500, הוא עושה תשואות עודפות. היו מספר של יוצאים מהכלל אבל הממוצע מעודד.

נזכיר שרמת פסימיות גבוהה מסמנת שיש הרבה מזומנים בצד שעשויים להיכנס לשוק כשרמת החרדה תרד. התשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה אתמול מ-1.34% ל-1.43%, הבוקר היא ב-1.45%. התשואה על האג"ח לשנתיים עלתה מ-0.59% ל-0.63% (הבוקר: 0.64%).

הביטקוין מתאושש הבוקר יחד עם שוקי המניות, אבל ההתנהגות שלו בימים האחרונים מראה שוב שהוא לא ממש יכול לשמש כנכס שיגוון את סל הנכסים. בחודשים שהמניות ירדו ב-5% או יותר בעשור האחרון, הביטקוין ירד ב-86% מהמקרים, עם ירידה ממוצעת של 13%, על פי מחקר שנערך ע"י קרן הגידור Man, שצוטט במגזין פורצ'ן.

הניקיי ביפן מוסיף הבוקר 2.4%, בהונג קונג עולה ההנג סנג ב-2% ובסין השנחאי קומפוזיט הוא כמעט ללא שינוי. החוזים העתידיים מצביעים כרגע על עליות של 0.5%-0.7% במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן