שינוי מגמה? הבורסות באירופה בעליות שערים, באסיה המצב הפוך

אברגרנדה (20 אחוז) ועליבאבא (חמישה אחוזים) רושמות ירידות משמעותיות, בעוד שמשקיעים רבים מחכים שתתבהר התמונה לגבי האומיקרון

אברגרנדה (20 אחוז) ועליבאבא (חמישה אחוזים) רושמות ירידות משמעותיות, בעוד שמשקיעים רבים מחכים שתתבהר התמונה לגבי האומיקרון

הבורסות באירופה נפתחו היום (שני) בעליות שערים, כאשר התפשטות וריאנט האומיקרון והציפיות למידיניות מוניטרית הדוקה יותר בארצות הברית הרעידו את השווקים בימים האחרונים. האופטימיות באירופה התגברה על ימי מסחר קשוחים באסיה, שם מדד MSCI של מניות אסיה-פסיפיק מחוץ ליפן איבד כמעט אחוז מערכו.

הבנק המרכזי של סין הודיע כי יקצץ את כמות המזומנים שהבנקים חייבים להחזיק כעתודות בניסיון להחיות את הצמיחה הכלכלית במדינה, בעוד האזור חווה שורה של כישלונות תאגידיים, לאחר שענקית הנסיעות 'דידי' החליטה לפרוש מההנפקה של בניו יורק בשבוע שעבר. מניות ענקית הנדל"ן הקורסת אברגרנדה צנחו ב-20 אחוז לאחר שהחברה אמרה שאין לה ערובה לכך שיהיו לה מספיק כספים בכדי לעמוד בהחזרי החובות.

ענקית נוספת, עליבאבא, ירדה ביותר מחמישה אחוזים לאחר שהודיעה כי תארגן מחדש את עסקי המסחר האלקטרוני שלה, בעוד שההתנגדות הרגולטורית של ארצות הברית למכירת חברת השבבים Arm בבעלות סופטמבק, דחפה את החברה היפנית לירידות של שמונה אחוזים.

ככל שמסתכלים מערכה מצב הרוח היה אופטימי יותר, כאשר מדד ה-STOXX 600 האירופי עלה ב-0.7 אחוזים והחוזים העתידיים על S&P 500 עליו ב-0.5 אחוזים. מכיוון שחוסר הוודאות גבוה ביחד להשפעה האנושית והכלכלית הצפויה מהאומיקרון, המשקיעים מתמקדים בעלייה באינפלציה בארצות הברית, מה שעלול למנוע מהפד מלסייע, אם תתעורר מחדש מהומה בשוק המניות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים