משרד התחבורה יאיץ את חישמול האוטובוסים בגוש דן

במקביל, משרד התחבורה צפוי להאריך את ההסכם עם חברת "דן" משנת 2025 עד לשנת 2030

במקביל, משרד התחבורה צפוי להאריך את ההסכם עם חברת "דן" משנת 2025 עד לשנת 2030

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מפרסם היום להערות הציבור את תכנית התחרות בשירות התחבורה הציבורית באוטובוסים למטרופולין תל-אביב, הכולל – בין השאר – את הערים: ראשון לציון, חולון, בני ברק. התכנית תבוצע בשתי פעימות – הראשונה בטווח הקרוב, שתקדם את מימוש תכנית החומש, ותאפשר את הרחבת השירות והשנייה במחצית השנייה של העשור, עם התפתחות רשת הרכבות הקלות במטרופולין. 

משרד התחבורה צפוי להאריך את ההסכם עם חברת "דן" משנת 2025 עד לשנת 2030. ההסכם נועד להבטיח יציבות בשירות האוטובוסים בגוש דן על רקע תקופה מאתגרת של פיתוח רשת הסעת ההמונים במטרופולין עד לשנת 2030. במסגרת ההסכם, חברת "דן" תחשמל את כל צי האוטובוסים שלה ותכניס לפחות 450 אוטובוסים חשמליים עד 2025 וליותר מ- 1,000 אוטובוסים עד 2030. המהלך מאיץ את התכנית לחשמול האוטובוסים בישראל, בהתאם לעקרונות המשרד לעבור לתחבורה נקייה יותר ומזהמת פחות. 

ההסכם מצטרף לתכנית החומש לתחבורה ציבורית שכבר אושרה בממשלה, והוא חלק חשוב בהתמודדות המשרד בגודש בכבישים. יצויין כי משרד התחבורה מאמין כי תחרות על הפעלת הרכבת הקלה תבטיח את השירות הטוב ביותר לנוסעים ולנוסעות ולכן יאפשר לכל המפעילים להשתתף בתחרות ויסיר את הגבלת ההשתתפות על חברת "דן".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי: "הליך החשמול של התחבורה הציבורית שלנו הוא קריטי למדינת ישראל ולהפיכתה לנקייה, מהירה ונוחה יותר. ההסכם עם חברת "דן" הוא משמעותי מאוד ובמסגרתו יחושמל כל צי האוטובוסים של החברה, הליך שמתכתב באופן מלא עם המוכוונות שלנו כממשלה לפעול למניעת החרפת משבר האקלים. יחד עם ההיבטים הסביבתיים, ההסכם הזה יבטיח את טובת הנוסעות והנוסעים ואת שיפור וייעול השירות באופן משמעותי מאוד".

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "משרד התחבורה מקים בגוש דן רשת הסעת המונים מהירה, אמינה וירוקה. התכנית מבטיחה יציבות בשירות התחבורה הציבורית בעשור הקרוב, לקראת מהפיכה תחבורתית במטרופולין".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן