הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי שולץ עם פוד האוס

ההסכם בין ההסתדרות, ועד עובדי שולץ ופוד האוס ייכנס לתוקף במידה שבית המשפט יאשר את החברה כרוכשת של שולץ, שנמצאת בהקפאת הליכים

ההסכם בין ההסתדרות, ועד עובדי שולץ ופוד האוס ייכנס לתוקף במידה שבית המשפט יאשר את החברה כרוכשת של שולץ, שנמצאת בהקפאת הליכים

איגוד עובדי המזון, הפרמצבטיקה וההסעדה בהסתדרות, ועד עובדי שולץ וחברת פוד האוס חתמו אתמול (רביעי) על הסכם קיבוצי מיוחד לעובדי החברה, שנכנסה לאחרונה להליך הקפאת הליכים. ההסכם ייכנס לתוקף במידה שבית המשפט אכן יכריז על חברת פוד האוס, שהגישה הצעה לרכישת הפעילות של שולץ, כרוכשת. בחברה מועסקים כיום למעלה מ-400 עובדים. לפי ההסכם, כל עובדי שולץ ייקלטו לעבודה אצל הרוכשת החל ממועד ההעברה (שלושה ימים לאחר החלטת בית המשפט) כעובדים חדשים, ללא חובות עבר.

תנאי ההעסקה של העובדים הנקלטים בחברה הרוכשת יהיו זהים לתנאים ולזכויות הנוכחיים שלהם בשולץ. גם הזכויות והוותק של העובדים לצורך חופשה, הבראה, הודעה מוקדמת וימי מחלה ייגררו בין המעסיקים. החברה הרוכשת מתחייבת להעסיק את העובדים במשך שנה לפחות. מי שעבודתו תופסק לפני כן יהיה זכאי לפיצויי פיטורים בהתאם לחודשי עבודתו בחברה הרוכשת. בנוסף, תעמיד הרוכשת לזכות העובדים קרן רווחה בהיקף של 150 אלף שקל בכל אחת מהשנים: 2022, 2023 ו-2024. הקרן תנוהל על ידי ועד העובדים.

עוד נקבע בהסכם, כי כל החובות כלפי עובדי שולץ (לרבות פיצויי פיטורים, פדיון חופשה, הודעה מוקדמת, הפקדות פנסיוניות והפקדות לקרן השתלמות) בגין תקופת עבודתם בחברה יחולו אך ורק על חברת שולץ ו/או קופת הנאמנות, וישולמו ו/או יוסדרו על ידי קופת הנאמנות ו/או על ידי המוסד לביטוח לאומי, במקרה של פירוק. במו"מ לחתימת ההסכם לקחו חלק יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, יו"ר ועד עובדי שולץ לירון ששון תבור, ועורכי הדין גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין.

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו: "ההסכם עליו חתמנו היום עם הרוכש הפוטנציאלי של חברת שולץ מסדיר ומשמר את זכויות העובדים הקיימים בחברה, ומאפשר להם אופק תעסוקתי מול הרוכש. אני רוצה להודות לוועד שולץ בראשות לירון ששון תבור, לעורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין, ולהנהלת פוד האוס ובא כוחה".

יו"ר ועד עובדי שולץ, לירון ששון תבור: "בשלושת השבועות האחרונים עברו עובדי ולקוחות חברת שולץ טלטלה לא צפויה. בתקופה זו פעלו ועד העובדים וההסתדרות למתן פתרונות זמניים. היום חתמנו על הסכם קיבוצי ראשון שצפוי להבטיח את עתידם של העובדים בחברה. אני בטוחה שלפנינו תחילתה של דרך משותפת וטובה בחברה החדשה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן