האומיקרון משפיע על שוקי העולם

הירידות מאוחר ביום המסחר יצרו פער בין ארצות הברית לשווקים אחרים

הירידות מאוחר ביום המסחר יצרו פער בין ארצות הברית לשווקים אחרים

רבע שעה לסיום המסחר יצאה הידיעה על החולה הראשון בארצות הברית בזן האומיקרון. הידיעה הורידה את מדד ה-S&P 500 ברבע השעה האחרונה של המסחר בלמעלה מאחוז. הוא סיים עם ירידה של 1.2%, אחרי שכבר היה למעלה 1.9% במהלך המסחר.

מה עובר על השוק? מישהו באמת חשב שהזן לא יגיע לארצות הברית?!

"רוחב שוק קודם למגמה", אומרים הטכנאים. לומר שרוחב השוק כרגע הוא מאד חלש לא מתחיל אפילו לתאר את המצב. יותר מ-3,300 מניות נמצאות במדד הנאסד"ק. שני שלישים מהן נמצאות ב"שוק דובים" (כלומר ירדו לפחות 20% מהשיא שלהן) ו-35% ירדו יותר מ-50% מהשיא שלהן. הטכנאים מזכירים לנו שמצב דומה הקדים את שוקי הדובים ב-2018 וב-1990. אז זהו, האם אנחנו בדרך לתיקון של לפחות 10% מה שטרם ראינו מאז שהחל שוק השוורים הזה במרץ שנה שעברה? מה שהטכנאים לא אומרים לנו שהיו מצבים דומים שלא הסתיימו ב"תיקון" כלפי מטה.

עוד אלמנטים שעומדים לזכות האופטימיים בשלב זה שאנחנו עדיין נמצאים במצב של הרחבה כמותית, בתקופה עונתית חזקה וברמה לא נמוכה של פסימיות. בשורה התחתונה, מצב מטריד אבל אי אפשר לדעת מה יקרה כאן.

הירידות מאוחר ביום המסחר יצרו פער בין ארצות הברית לשווקים אחרים. היורוסטוקס 600 באירופה עלה ב-1.7% ותל אביב 125 הוסיף 1.3%. מדד הדאו ג'ונס, המשקף יותר את חברות הערך, ירד מתחת לממוצע נע 200 יום שלו. מדד הפחד, הויקס, קפץ ב-14%, רק פעמיים השנה הוא סיים ברמה גבוהה יותר.

מדד החברות הקטנות, הראסל 2000 – איבד 2.3%. הוא הפך ל"שק החבטות של השוק" לאחרונה, והוא מפגר אחרי מדד ה-S&P 500 שנים עשר יום ברציפות. מעולם לא היה רצף כזה של פיגור. התשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה אתמול מ-1.44% ל-1.40%, הבוקר היא חוזרת ל-1.44%. הירידה בפער התשואות בין הריבית הקצרה לארוכה ("השתטחות עקומת התשואה") מעלה חששות לגבי קצב הצמיחה העתידי של המשק. זה רע במיוחד לבנקים. קרן הסל על הבנקים KBE איבדה אתמול 1.2% אחרי ששלשום איבדה 2.6%. השוק משדר בבירור "שנאת סיכון". קרן הסל ARKK שבה חברות טכנולוגיה יקרות, ירדה אתמול ב-6.7% וקרן הסל על הנפקות חדשות IPO איבדה 6.8%.

אפל, בין המניות הבודדות שהצליחו להחזיק ראש מעל המים בימים האחרונים, הודיעה היום לפנות בוקר לספקים שלה להקטין את הייצור לאייפון 13 בגלל ביקוש חלש. סיילספורס (CRM) איבדה 12% אחרי דו"ח רבעוני מאכזב.

הבוקר יורד הניקיי ביפן ב-0.4% בינתיים, בהונג קונג המדד כמעט ללא שינוי וכך גם השנחאי קומפוזיט בסין. החוזים העתידיים מצביעים כרגע על עליות של 0.6% -0.5% במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן