מכה לפייסבוק: רשות התחרות הבריטית דורשת שתמכור את Giphy

שנה וחצי לאחר חתימת העסקה תמורת 400 מיליון דולר, רשות התחרות טוענת כי היא תפגע בתחרות בין הרשתות החברתיות

שנה וחצי לאחר חתימת העסקה תמורת 400 מיליון דולר, רשות התחרות טוענת כי היא תפגע בתחרות בין הרשתות החברתיות

התפתחות נוספת בפרשת רכישת אפליקצית הגיפים Giphy לחברת מטא, הבעלים של פייסבוק. רשות התחרות הבריטית הודיעה למטא כי עליה למכור את החברה, לאחר שמצא כי הרכישה עלולה לפגוע במשתמשי מדיות חברתיות אחרות בבריטניה ובמפרסמים במדינה. מדובר במכה לא פשוטה עבור מטא. ההחלטה נמסרה היום (שלישי) ובה צוין כי היא תואמת את הממצאים הזמניים ולפיהם רכישת גיפי על ידי פייסבוק במאי בשנה שעברה תפחית את התחרות בין פלטפורמות המדיה החברתית ובשוק הפרסום המוצג.

פייסבוק, שמותגה מחדש לאחרונה כ-מטא, אמרה שהיא שוקלת לערער על ההחלטה של רשות התחרות. זו לא הפעם הראשונה שרשות התחרות הבריטית מתערבת במיזוג גדול. בפברואר הוחלט על ידי כי חברת Viagogo חייבת למכור חלק מהעסקים הבינלאומיים של חברת Stubhub, מכיוון שהמיזוג שלהם יפחית את התחרות בבריטניה.

"הקשר בין פייסבוק לגיפי כבר גרם להסרת מתחרה פוטנציאלי בשוק הפרסום המוצג", אמר סטיוארט מקינטוש, יו"ר הועדה החוקרת את עסקת פייסבוק-גיפי עבור רשות התחרות הבריטית. "על ידי דרישה מפייסבוק למכור את גיפי, אנו מגנים על מיליוני משתמשי מדיה חברתית ומקדמים תחרות וחדשנות בפרסום דיגיטלי".

פייסבוק מסרה מציגה כי היא לא מסכימה עם ההחלטה. "אנחנו בוחנים את ההחלטה ושוקלים את כל האפשרויות, כולל ערעור", אמר דובר מטא בהצהרה שמסר לתקשורת. נזכיר כי בחודש אוקטובר קנסה רשות התחרות הבריטית את פייסבוק ב-70 מיליון דולר, בגין הפרת צו שהוטל במהלך החקירה של הרשות את העסקה. רשות התחרות החלה בחקירת העסקה בינואר השנה, ובאפריל הפכה אותה לחקירה מעמיקה. פייסבוק קנתה את גיפי, אתר ליצירה ושיתוף של תמונות מונפשות, תמורת סכום של 400 מיליון דולר, במטרה לשלב אותה עם אפליקציית שיתוף התמונות שלה, אינסטגרם.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים