מנכ"ל מקורות הודיע על עזיבתו: "זכיתי להוביל את החברה בתקופה מאתגרת"

אלי כהן יעזוב את התפקיד בשנה הבאה לאחר ארבע שנים וחצי. "גאה על מה שהחברה עוד תקדם למען אזרחי ישראל", אמר

אלי כהן יעזוב את התפקיד בשנה הבאה לאחר ארבע שנים וחצי. "גאה על מה שהחברה עוד תקדם למען אזרחי ישראל", אמר

אלי כהן, מנכל חברת המים הלאומית מקורות, הודיע הבוקר (שלישי) ליו"ר דירקטוריון החברה יצחק אהרונוביץ׳ על החלטתו לסיים את תפקידו במהלך הרבעון הראשון של 2022. פרישתו של כהן תתקיים לקראת סוף חודש פברואר הקרוב ולאחר כארבע וחצי שנות כהונה בתפקיד מנכ"ל החברה.

כהן מונה לתפקידו ב-2017 ובמהלך כהונתו יצאה לדרך הרפורמה והשלמת תכנית ההתייעלות ושינוי מבני שנדרש למשק המים מזה שנים רבות. בתקופת כהן הוכפלו ההשקעות בתוכנית הפיתוח ל-1.5 מיליארד שקל בשנה, נמכרו מגוון מנכסי מקורות על מנת להפחית את עלויות המים לרווחת אזרחי ישראל, ובמקביל ההון העצמי של החברה גדל בכ-11%. עם הרישום למסחר בבורסה החברה גייסה כשלושה מיליארד שקל לטובת תכניות פיתוח אסטרטגיות, כולל השקת יחידת חדשנות וכניסה לסטארט-אפים עם צבר השקעות בטכנולוגיות שהגיעו לכחצי מיליארד שקלים. במקביל יחסי האיתנות הפיננסית השתפרו, כאשר חל שיפור במדד ה-FFO בשיעור של כ-2.6%, ובמקביל שיעור המינוף של החברה ירד לכ-69.4%, שיפור של כשלושה אחוזים.

כהן כאמור ישלים ארבע וחצי שנים בתפקיד, כאשר במסגרת תפקידיו הקודמים עמד כהן בראש מערך השיווק והשירות של בנק הפועלים, כיהן כסמנכ"ל המסחר של חברת אל על, שימש כממונה על השכר במשרד האוצר ומנכ״ל משרד התיירות.

ענן עצמו אמר: "בראש ובראשונה אני מבקש להודות מקרב לב לעובדות ועובדי מקורות, המקצוענים והמסורים, שהפכו בשנים האחרונות למשפחתי השניה והשקיעו לילות כימים במהפכה שעברה מקורות. אני מבקש להודות ליו"ר החברה לשעבר מרדכי מרדכי שהיה שותף מלא למהפכה במקורות וכן ליו"ר החברה הנוכחי יצחק אהרונוביץ׳ ולדריקטוריון החברה על הגיבוי והאמון המלא שהעניקו לי לאורך כל הדרך. מקורות היום היא מחברות המים הלאומיות הטובות בעולם ואני בטוח ששיאים גדולים עוד בפניה. הייתה זאת זכות גדולה עבורי להוביל את החברה בתקופה כה מאתגרת ואני מסיים את תפקידי בגאווה רבה על מה שהצלחנו יחד להוביל, ועל מה שהחברה הנהדרת הזאת עוד תקדם למען אזרחי ישראל ומשק המים הישראלי".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים