שוק המניות: בלתי צפוי, נתון למצבי רוח

קריסטל ביוטק הודיעה על הצלחה בטיפול במחלת עור נדירה אצל ילדים על ידי טיפול גנטי חדש - היא המריאה ב-122%

קריסטל ביוטק הודיעה על הצלחה בטיפול במחלת עור נדירה אצל ילדים על ידי טיפול גנטי חדש – היא המריאה ב-122%

איזה חדשות קיבלנו אתמול שלא ידענו ביום שישי לגבי הזן החדש של הקורונה? מממ… לא ממש. אז הסבירו לנו שהבעיה ביום שישי, כשמדד ה-S&P 500 נפל ב-2.3%, הייתה שהמחזורים היו נמוכים בגלל חופשת חג ההודיה. זה נכון, המחזור בבורסה של ניו יורק היה נמוך ב-23% מהמחזור הממוצע בשנה האחרונה. אז מה? רק הקונים לקחו חופש כשהמוכרים באו לעבודה?

ההסבר להתנהלות של הפציינט הקשה הזה אתמול היא כפולה. ראשית, מדד הפחד, הויקס, עלה ב-54% ביום שישי לרמה של 28.6. בניגוד למניות בודדות, שכשהן נופלות הן לא תמיד חוזרות לרמתן הקודמת, למדד הפחד יש נטייה חזקה לחזור מרמות קיצוניות חזרה לממוצע שלו, וכשהפחד מתפוגג השוק חוזר לעלות. שנית, הכותרות המפחידות של יום שישי הוציאו מהשוק הרבה משקיעים, רמת הפסימיות היומית שאנחנו עוקבים אחריה עלתה משמעותית.

במפתיע, למרות העליות אתמול, הרמה המשיכה לעלות. זה אומר שיש כמות לא מעטה של מזומנים בצד וכשמשקיעים נמצאים בחוץ ורואים את השוק עולה הם חוזרים בהדרגה פנימה, ומזינים את המשך העליות. למרות הכל, אפשר היה למצוא אתמול גם התנהלות הגיונית יותר של השוק בהתייחסות למניות בודדות.

הנאסד"ק 100, שיש בו יותר חברות שמתאימות ל"עבודה מהבית", החזיר את כל הירידה מיום שישי. מדד הדאו ג'ונס שיש בו יותר חברות שרגישות לצמיחת הכלכלה פיגר אחרי האחרים ואילו מדד הראסל 2000 של החברות הקטנות שרגישות עוד יותר למצב המשק, ירד. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה מ-1.47% ל-1.50% (הבוקר 1.46%). קרן הסל על חברות התעופה (JETS) שירדה ב=7.2% ביום שישי נשארה אתמול כמעט ללא שינוי.

שתי מניות שעשו תשואות חריגות אתמול היו קריסטל ביוטק (KRYS)\ שהודיעה על הצלחה בטיפול במחלת עור נדירה אצל ילדים על ידי טיפול גנטי חדש. היא המריאה ב-122%. החברה ניצלה את ההזדמנות והודיעה אחרי הסגירה על הנפקה נוספת.

אדאג'יו (ADGI) עלתה ב-86% אחרי שהודיעה, כי הנוגדנים שהיא מפתחת כנגד הקורונה יהיו אפקטיביים גם נגד זן האומיקרון. מנכ"ל מודרנה אמר בראיון לפייננשל טיימס, שפורסם לפני כשעה, כי הוא צופה שהחיסונים הנוכחיים יתקשו להתמודד עם זן האומיקרון וכי ייקח חודשים עד שחיסונים חדשים יהיו זמינים בכמויות מספקות.

הניקיי ביפן יורד בכאחוז, בהונג קונג יורד ההנג סנג בכ-2%, ובסין השנחאי קומפוזיט ללא שינוי. החוזים העתידים על מדד ה-S&P 500 יורדים ב-1.2% ועל מדד האנסד"ק 100 יורדים ב-0.7%. נתוני הביטקויין והדולר משקפים את השינוי במחיר ב=24 השעות האחרונות, השאר משקפים את השינויים אתמול.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים