עונשי עבודות שירות וקנסות גבוהים למורשעי קרטל הגיימינג

הנאשמים תיאמו בשני מסגרות מחירי קונסולות ומשחקים וכן ותואמו מחירי המשחק FIFA17 לקראת השקתו

הנאשמים תיאמו בשני מסגרות מחירי קונסולות ומשחקים וכן ותואמו מחירי המשחק FIFA17 לקראת השקתו

בית המשפט המחוזי מרכז (כבוד השופט ד"ר עמי קובו) גזר ביום 18 בנובמבר, 2021, את עונשם של מורשעי קרטל הגיימינג – אבי פור, אבי זיוניץ, תומר אביבי והחברות שבבעלותם – בעקבות הרשעתם בתיאום מחירי קונסולות ומשחקים באתר זאפ.

על הנאשמים פור, זיוניץ ואביבי נגזרו תקופות ממושכות של עבודות שירות (9, 8 ו-6 חודשי עבודות שירות בהתאמה), וכן קנסות בגובה מאות אלפי שקלים לכל אחד (פור והחברה שבבעלותו: 300 אלף שקל; זיוניץ והחברה שבבעלותו: 280 אלף שקל; אביבי והחברה שבבעלותו: 180 אלף שקל).

על פי הכרעת הדין, הנאשמים תיאמו בשני מסגרות מחירי קונסולות ומשחקים: הסדר אחד שנמשך 8 חודשים בשנים 2015-2016 ותואמו בו מחירי עשרות משחקים וקונסולות; והשני, הסדר שבו תואמו מחירי המשחק FIFA17 לקראת השקתו וכן מחירי קונסולות משחק.

בגזר דינו קבע בית המשפט כי הנאשמים נטלו חלק יוזם בתיאומי המחירים. בית המשפט קבע כי "הנזק שנגרם כתוצאה מהעבירה הוא פגיעה בתחרות בתחום מוצרי הגיימינג של החנויות הקטנות", וכי "נגרם נזק ישיר לצרכנים אשר נפגעה יכולתם לרכוש את המוצרים במחירים זולים יותר". נקבע כי המוצרים שתואמו היו פופולאריים מה שמחמיר את הפגיעה כתוצאה מהקרטל.

יחד עם זאת, התחשב בית המשפט בכך שמדובר בתיק קטן יחסית העוסק בתיאומים בין חנויות קטנות, שהרשתות הגדולות לא היו צד להם. כן התחשב בית המשפט בכך שאין מדובר בתיק הנוגע למכרזים רחבי היקף, לכספי ציבור או למוצרי צריכה חיוניים.

כתב האישום הוגש ביוני 2018 לאחר חקירת מחלקת החקירות של רשות התחרות. החקירה נפתחה בעקבות פניית צד להסדר המאוחר לתכנית החסינות, אשר בתמורה למידע שמסר קיבל חסינות מהעמדה לדין.

התיק טופל על ידי עורכי הדין עפר מעוז ו-עדי גנוט מהמחלקה הפלילית ברשות התחרות.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום חמישי 20.01.22
תל אביב-יפו
14°
עננים בודדים
ירושלים
9°
מעונן
אילת
12°
שברי ענן
חיפה
10°
שברי ענן
באר שבע
13°
מעונן
טבריה
11°
שברי ענן
אשדוד
14°
מעונן
עפולה
10°
שברי ענן
בית שאן
12°
מעונן
מצפה רמון
7°
מעונן
נצרת
8°
שברי ענן
צפת
6°
עננים בודדים