בדרום אפריקה מרגיעים: החיסון אמור למנוע תחלואה קשה מאומיקרון

יועץ הממשלה בדרום אפריקה במהלך הגל הראשון אומר כי ההדבקות אמנם צפויות להיות נרחבות יותר, אך מחוסנים ומחלימים ישארו ככל הנראה מוגנים

יועץ הממשלה בדרום אפריקה במהלך הגל הראשון אומר כי ההדבקות אמנם צפויות להיות נרחבות יותר, אך מחוסנים ומחלימים ישארו ככל הנראה מוגנים

החיסונים הקיימים נגד קורונה אמורים להיות יעלים מאוד במניעת מחלה קשה ואפוז מהוריאנט החדש אומיקרון, כך אמר מומחה למחלות זיהומיות בדרום אפריקה. פרופסור סלים עבדול קארים, ששימש כיועץ הראשי של הממשלה במהלך הגל הראשון של המגיפה, אמר שמוקדם מדי לקבוע אם האומיקרון מוביל לתסמינים קליניים חמורים יותר מאשר וריאנטים קודמים.

עם זאת, הוא אמר כי הוריאנט החדש נראה מדבק יותר וסביר שידביק יותר אנשים שחוסנו או החלימו. "בהתבסס על מה שאנחנו יודעים וכיצד שהגיבו וריאנטים אחרים לחיסונים, אנו יכולים לצפות שנראה עדיין יעילות גבוהה נגד אשפוז ומחלות קשות, ושההגנה על מחוסנים צפויה להישאר חזקה", אמר עבדול קארים.

מניעת מחלה קשה היא בעיקר פונקציה של חסינות תאי T, השונה מחסינות הנוגדנים שחוסמת זיהומים לסירוגין. "גם אם יש החלשות בנוגדנים, קשה מאוד להתחמק מחסינות תאי T", אמר הפרופסור.

גילוי הוריאנט החדש בדרום אפריקה גרם לתגובה עולמית חזקה, כאשר מדינות מגבילות את הטיסות לאזור דרום אפריקה ומטילות הגבלות מחשש להתפשטות מהירה גם באוכלוסיות מחוסנות. ארגון הבריאות העולמי אמר היום כי הויראנט מהווה סיכון עולמי גבוה מאוד לעלייה בהדבקה, אם כי נדרש מחקר נוסף כדי להעריך את הפוטנציאל שלו להדביק מחוסנים ומחלימים. רופאים דרום אפריקאים שטיפלו בחולי קורונה אומרים שעד כה נראה שאומיקרון מייצר תסמינים קלים, כולל שיעול יבש, חום והזעות לילה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

יום שני 17.01.22
תל אביב-יפו
10°
שמיים בהירים
ירושלים
4°
מעונן
אילת
15°
שברי ענן
חיפה
12°
מעונן חלקית
באר שבע
6°
מעונן
טבריה
11°
מעונן
אשדוד
9°
מעונן
עפולה
11°
שברי ענן
בית שאן
13°
מעונן
מצפה רמון
5°
מעונן
נצרת
9°
עננים בודדים
צפת
6°
שברי ענן