במקום מחנה צבאי: שכונה חדשה ברמלה

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את התכנית על שטח של 378 דונם, הכוללת 2,500 יחידות דיור

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את התכנית על שטח של 378 דונם, הכוללת 2,500 יחידות דיור

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז החליטה להפקיד את התכנית להקמת שכונת מגורים חדשה על שטח המחנה הצבאי "רחבעם" ברמלה. התוכנית הינה על שטח כולל של כ-378 דונם, והיא ממוקמת במתחם שבין הכבישים 40 מצפון ו-431 מדרום ושכונת "קריית האומנים" ממזרח.

התוכנית כוללת 2,500 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים בני 8-16 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, 625 יוקצו עבור דירות קטנות יחידות, ובנוסף יוקצו 300 יחידות דיור עבור דיור מוגן. מלבד ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-77 דונם שטח עבור מבני ציבור, כ-7 דונם עבור שטחי ספורט ונופש וכ- 46 דונם שטחים פתוחים. כמו כן, בחלק הצפוני של התוכנית, יוקצה שטח של 46 דונם לטובת הקמת מתחם התעסוקה ובו יוקמו 4 מגדלים בני 20 קומות.

ההחלטה כללה גם התייחסות רחבה למבני השימור הייחודיים מתקופת המנדט הבריטי הבנויים אבן, לעצים הקיימים ומרחב הנופי שהיה חלק מהמחנה המקורי ומשתלב בבינוי החדש. תכנון המתחם מתבסס על התפיסה התכנונית שנקבעה בתוכנית שאושרה בשנת 2020 למתחם המחנה הצבאי "רחבעם", אשר הסדירה את גבולות המקרקעין במחנה הצבאי הנדרש לפעילות היחידות השונות ובכלל זה את אזורי המחנה ההיסטורי, השטחים הגובלים במחנה והתשתיות בסביבתו.

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, שירה ברנד, אמרה: "מדובר בתוכנית חשובה המיישמת את החלטת הממשלה לפינוי מחנות צה"ל במחוז המרכז. תכנון המתחם נשען על ראייה תכנונית רחבה וניתן דגש מיוחד על פיתוח המתחם כרקמה עירונית פעילה שממשיכה את הרקמה הקיימת תוך יצירת צירי הולכי רגל ורכיבת אופניים להגברת הנגישות , עירוב שימושי תעסוקה, מסחר, שימור ותיירות והקצאת שטחים ציבוריים לצרכי השכונה והסביבה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

כתבות מומלצות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית