שוק המניות בארצות הברית מראה את העוצמה העונתית

אף אחד לא רצה להשבית את שמחת החג, גם ה-S&P 500 וגם הנאסד"ק סיימו עם עליות קלות

אף אחד לא רצה להשבית את שמחת החג, גם ה-S&P 500 וגם הנאסד"ק סיימו עם עליות קלות

במדינת ישראל, הילדים מתארחים לעיתים קרובות לארוחת ערב אצל ההורים, וזה נראה הדבר הכי טבעי שיש. בארצות הברית הענקית, חלק גדול מהילדים גרים במרחק של טיסה לא קצרה מהבית. רבים מהם בכל זאת מגיעים הביתה בשתי הזדמנויות: בחג ההודיה ובחג המולד – שמחה גדולה. לא פלא, אם כן, ששוק המניות בארצות הברית מראה את העוצמה העונתית הגדולה ביותר שלו לפני שני חגים אלה.

אתמול מדד ה-S&P 500 עלה ב-77% מימי הרביעי שלפני חג ההודיה, בהשוואה לעליה של 54% בממוצע בימים רגילים. לשוק היו אתמול סיבות טובות לרדת. הפרוטוקולים של הישיבה האחרונה של הבנק המרכזי פורסמו: "נמשיך להדפיס כסף עד יוני השנה הבאה?", חלק מהחברים בוועדה רצו לשקול להאיץ את קצב ההורדה בהדפסה. "אינפלציה זמנית?", חלק מהחברים אמרו: "כן, אבל זה יימשך יותר זמן ממה שחשבנו קודם". כשנמסר שנתוני הבקשות הראשונות לדמי אבטלה היו הנמוכים ביותר זה 52 שנה, השוק התחיל לחשוש שדו"ח התעסוקה הבא יהיה חזק מהצפי והתשואות עלו.

רבע שעה אחרי הפתיחה הנאסד"ק כבר ירד ב-1.1%. בסופו של דבר, נראה שאף אחד לא רצה להשבית את שמחת החג, וגם ה-S&P 500 וגם הנאסד"ק סיימו עם עליות קלות, והתשואות התייצבו. "המשקיעים הפרטיים שוב ניצלו את הירידה הקלה בשוק לקנות מניות", אמר מישהו. והוסיף, "חכו חכו, חלק גדול מהם הצטרפו לשוק בשנה שעברה והם עוד לא חוו ירידה של 10% במדדים, השיטה הזו לא תמיד עובדת".

שתיים מ"קורבנותיה" של אמזון פרסמו תוצאות אתמול והן לא היו מרנינות: רשת הביגוד גאפ (GPS) ירדה ב-24% אחרי שההכנסות היו נמוכות ב-1% בהשוואה לשנה שעברה, בגלל הפרעות בשרשרת האספקה. הבעיה של החברה נמשכת כבר תקופה ארוכה בגלל המעבר לאונליין. היא הרוויחה בשנה האחרונה פחות מחצי ממה שהרוויחה בשנת 2000. לא פלא שמחיר המניה ירד מאז ב-41% בעוד שמדד ה-S&P 500 עלה ב-386%.

גם רשת הביגוד וההנעלה נורדסטרום (JWN) איכזבה וירדה ב-29%. בשנה האחרונה היא הרוויחה 11 מיליון דולר בהשוואה ל-683 מיליון דולר שהרוויחה לפני עשור. בעשר השנים האחרונות המניה ירדה ב-55% בהשוואה לעליה של 134% במדד ה-S&P 500.

שני דברים אפשר לקחת משתי הדוגמאות האלה. דבר ראשון, יש קשר הדוק בין ריווחי החברות למה שעושות המניות. כשאנחנו משקיעים במניות אנחנו נהנים מהעלייה בריווחי החברות לאורך זמן.
אבל – בעוד שריווחיהן של כל החברות יחד עולים בצורה עיקבית יחסית, לא כל הרווחים של כל החברות עולים, ולכן המפתח להצלחה בהשקעות הוא הפיזור. ללא פיזור, אנחנו הופכים את ההשקעה להימור על הרווח ומחיר המניה של חברה זו אחרת.

הבוקר עולה הניקיי ביפן ב-0.6%, בהונג קונג ובסין המדדים הם כמעט ללא שינוי. השוק בארצות הברית סגור היום, החוזים העתידיים על מחר מצביעים על עליות של 0.2%-0.3% במדדים המובילים. החוזים על מדד היורוסטוקס 50 באירופה להיום מצביעים על עליה של כחצי אחוז.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית