אפל תובעת את NSO: אסרו על החברה להשתמש בשירותי ומכשירי החברה

יצרנית האייפון הגישה את התביעה בגין מעקב אחרי משתמשי אפל בארצות הברית באמצעות אפליקציית פגסוס של חברת הסייבר הישראלית

יצרנית האייפון הגישה את התביעה בגין מעקב אחרי משתמשי אפל בארצות הברית באמצעות אפליקציית פגסוס של חברת הסייבר הישראלית

אפל הודיעה אתמול (שלישי) כי הגישה תביעה נגד חברת הסייבר ההתקפי הישראלית NSO וחברת האם שלה או.אס.איי טכנולוגיות, בגין מעקב אחרי משתמשי אפל בארצות הברית באמצעות תוכנת הריגול שלה פגסוס. יצרנית מכשירי האייפון טענה כי היא מבקשת לאסור על NSO להשתמש בתוכנות, שירותים או מכשירים של אפל ובכך למנוע שימוש לרעה בהם.

אפל היא האחרונה בשורה של חברות וממשלות שמתלוננות נגד NSO, שקבוצות זכויות אדם טוענות כי התמקדה בפעילי זכויות אדם ועיתונאים. מוקדם יותר החודש, פקידים אמריקאים הכניסו את החברה לרשימה השחורה של חברות הפועלות נגד האינטרס הבטחוני של ארצות הברית. NSO גם התמודדה עם תביעה משפטית של מייקרוסופט, פייסבוק, אלפאבת וסיסקו.

NSO מעורבת לכאורה בעקיפת אבטחה למוצרים מתוצרת חברות אלו ובמכירת אותה עקיפה בצורה של כלי פריצה לממשלות זרות. בהצהרה שמסרו ב-NSO, נטען כי היא מוכרת את הכלים שלה רק לממשלות ולסוכניות אכיפת החוק ויש לה אמצעי הגנה למניעת שימוש לרעה בהם. עוד טענה כי אלפי חיים של בני אדם ניצלו באמצעות הכלים שלה.

"פדופילים ומחבלים יכולים לפעול בחופשיות במקלטים בטוחים טכנולוגיים, ואנו מספקים לממשלות את הכלים החוקיים להילחם בזה. קבוצת NSO תמשיך לתמוך באמת", אמר דובר החברה. בתלונ ה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בארצות הברית עבור המחוז הצפוני של קליפורניה, אמרה אפל שהכלים של NSO שימשו ב"מאמצים משותפים בשנת 2021 כדי לכוון ולתקוף לקוחות אפל. אזרחי ארצות הברית סוקרו על ידי תכנת הריגול של NSO במכשירים ניידים שיכולים ולכן חוצים גבולות בינלאומיים".

אפל טענה ש-NSO יצרה יותר מ-100 אישורי משתמש מזוייפים של Apple ID כדי לבצע את התקפותיה. אפל אמרה שהשרתים שלה לא נפרצו, אלא ש-NSO השתמשה לרעה ותרמן את השרתים כדי לספק את ההתקפות על משתמשי אפל. אפל גם טענה שקבוצת NSO הייתה מעורבת ישירות במתן שירותי ייעוץ למתקפות, מה שראוי לציון מכיוון ש-NSO טענה שהיא מוכרת את הכלים שלה ללקוחות.

"הנתבעים מאלצים את אפל להשתתף במרוץ חימוש מתמשך: גם כשאפל מפתחת פתרונות ומשפרת את האבטחה של המכשירים שלה, הנאשמים מעדכנים כל הזמן את התכנה הזדונית והניצול שלהם כדי להתגבר על שדרוגי האבטחה של אפל עצמה", אמרו באפל. אפל אמרה שעד כה לא ראתה שום עדות לשימוש בכלים של NSO נגד מכשירי אפל המשתמשים ב-iOS15, הגרסא האחרונה של מערכת ההפעלה שלה. יצרנית האייפון אמרה שהיא תתרום 10 מיליון דולר, כמו גם כל נזק שיוכח בתביעה, לקבוצות מחקר מעקב סייבר.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית