המלצות הביניים בנוגע להילולה במירון: דלקה אחת והגבלת קהל

ועדת החקירה הממלכתית פרסמה דוח ביניים לקראת ההילולה הקרובה, בו קראה למנות בהקדם שר אחראי מהממשלה

ועדת החקירה הממלכתית פרסמה דוח ביניים לקראת ההילולה הקרובה, בו קראה למנות בהקדם שר אחראי מהממשלה

המלצות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית בראשון נשיאת בית המשפט העליון לשעבר אסתר חיות, לחקר אסון הר מירון הוגשו לראש הממשלה בנט ולשרי הדתות וביטחון הפנים, ובמסגרתן הומלץ כי בהילולה הקרובה תערך דלקה אחת בלבד במקום 20 שהיו עד היום וכי תתבצע הקבלת קהל, כמו גם מינוי שר אחראי.

הסעיף המרכזי בהמלצות הביניים בנוגע להילולה הקרובה בהר מירון, נוגעות כאמור למגבלות הקהל. הוועדה ממליצה כי יקבע על ידי השר האחראי מספר מקסימלי של אנשים שיכולים להיות בהר בו זמנית, ויבוצע ויסות של האנשים בהתאם. עוד הוחלט להגדיל ככל הניתן את השטח הפנוי בהר לשימוש הקהל, כולל פינוי כאלו שנמצאים שם ללא זכות חוקית. עוד החלטה היא לא לאפשר הקמת אוהלים, מבנים או אישור ללינה בהר.

הוועדה ציינה כי מהחומר שהונח בפניה עלה כי גורמים רבים ושונים לוקחים חלק בתכנון האירוע, וכי ההמלצה היא שהממשלה תמנה את אחד משריה שיהיה אחראי על אירוע ההילולה הקרוב. עוד הומלץ כי השר האחראי ימנה גורם ביצועי בעל ידע וניסיון, שיארגן את ההילולה. באחריות השר האחראי יהיה קביעת מתווה ההילולה, לוחות הזמנים, התקציב, מעקב וביקורת.

עוד צוין בדוח הביניים כי מחוות דעת של מומחים עולה כי קיימים במקום מתקנים מסוכנים ומפגעי בטיחות רבים, כאשר מאז האסון התבצעה פעילות להסרת חלקם, אך המלאכה טרם הושלמה. הוועדה המליצה לערוך מיד סקר בטיחות עדכני ולהסיר את כל הסכנות שנמצאות עדיין בשטח הר מירון. עוד הומלץ כי תגובש תכנית בטיחות על ידי מומחים.

המלצה נוספת נוגעת לכך שמעבר לכך שתהיה דלקה אחת בהר במקום עשרות, טקס ההדלקה עצמו יהיה קצר יותר, כפי שהיה נהוג בעבר. עוד הומלץ שלא לאפשר חלוקת מזון בשטח ההר במהלך ההילולה השנה, מכיוון שהדבר גם יגדיל את השטח שעומד לרשות הקהל וגם יצמצם את משך השהייה וסכנת הנפילה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים