דוח מיוחד קובע: הרשויות המקומיות כושלות בהגנה על פרטיות האזרחים

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה דוח שמנה כשלים רבים. בין הממצאים - אי רישום מידע, חוסר יכולת התושבים לראות ולעדכן מידע אודותיהם ואי פיקוח על מיקור חוץ

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה דוח שמנה כשלים רבים. בין הממצאים – אי רישום מידע, חוסר יכולת התושבים לראות ולעדכן מידע אודותיהם ואי פיקוח על מיקור חוץ

ממצאים מדאיגים בדוח שפרסמה היום (שני) הרשות להגנת הפרטיות, בכל הנוגע לשמירה של הרשויות המקומיות בישראל על הפרטים האישיים של תושביהן. בכל הקשור לבקרה ארגונית, נמצאה בדוח רמת עמידה בינונית-נמוכה, אשר באה לידי ביטוי בעיקר באי מינוי ממונה על אבטחת מידע או בעצמאותו של הממונה.

גם בכל הנוגע להעברת מידע בין גופים ציבוריים עלו תוצאות מדאיגות, כאשר הבעיות הן החל מהיעדר ועדה לטיפול בהעברת מידע בין גופים ציבוריים, כמו גם אי רישום או רישום לא תקין של מידע שנמסר מגופים ציבוריים אחרים.

הכשלים שנמצאו הינם גם בתחום ניהול מאגרי המידע, כאשר צוין כי לתושבי הרשויות המקומיות אין אפשרות לעיין במידע אודותיהם או לתקנו. עוד נמצא כי לא מיושמת באופן מלא מדיניות אשר תואמת את דרישות החוק והתקנות בכל הקשור לנושאי אבטחת מידע. נמצאו מקרים של אי עמידה במדיניות הסיסמאות ואי ביצוע סקרי סיכונים ומבדקי חדירה בהתאם לדרישת התקנות.

כמו כן, בכל הקשור למאגרי מידע של מצלמות מעקב במרחב הציבורי, נמצא כי רשויות רבות אינן מקפידות על אופן יידוע הציבור בדבר המצלמות. בנוגע למיקור חוץ, נמצא כי במרבית הרשויות לא בוצעו כלל ההנחיות בנוגע למיקור חוץ ולא ננקטו פעולות בכדי לוודא שהגורם החיצוני נוקט באמצעים הנדרשים בכדי להגן על מאגרי המידע כנדרש. בין היתר בליקוי זה לא מולאו הסכמים עם כלל הספקים, או שההסכמים נעדרים סעיפים הנדרשים על פי הסעיף בתקנות. לאור הממצאים שעלו, קיבלו 69 רשויות מתוך 70 הרשויות שנבדקו הנחיות ספציפיות לתיקון הליקויים שנמצאו אצלן. רשות אחת הועברה להמשך טיפול אכיפתי, וב-24 רשויות מקומיות בוצעו ביקורות מעקב לבדיקת יישום תכנית העבודה ותיקון הליקויים ובחינת העמידה בלוחות הזמנים שנקצבו לכך.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית