חלה בקורונה, הפך לנכה ויקבל מאות אלפי שקלים מהביטוח הלאומי

עובד בכיר במפעל ממשלתי חווה תסמינים קשים ממחלקת הקורונה ונקבעו לו 40 אחוזי נכות לתקופה ממושכת. צפוי לקבל גמלה שנתית לכל ימי חייו

עובד בכיר במפעל ממשלתי חווה תסמינים קשים ממחלקת הקורונה ונקבעו לו 40 אחוזי נכות לתקופה ממושכת. צפוי לקבל גמלה שנתית לכל ימי חייו

עובד בכיר במפעל ממשלתי בצפון הארץ קיבל תגמולים של מאות אלפי שקלים, שנחשף במהלך עבודתו לחולה קורונה מאומת ונדבק בנגיף, פיתח מחלה קשה שהותירה בו מגבלות ונכויות משמעותיות. בתביעה שהוגשה בשמו לביטוח הלאומי, באמצעות עורכי הדין גיל קראוס ושירי אלון, נטען כי בעקבות המחלה, החל הבכיר לסבול מתסמיני פוסט קורונה קשים, הכוללים מחלת ריאות חסימתית, פגיעה קוגניטיבית, ירידה בזיכרון, כאבים מפושטים בגוף, שינויים במצבי הרוח, קשיים בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות וחולשה כללית.

לאחרונה, קיבל הביטוח הלאומי את תביעת הבכיר להכיר בו כנפגע עבודה, כאשר וועדה רפואית של קבעה לו 40 אחוזי נכות זמנית למשך תקופה ממושכת. לדברי עו"ד קראוס ואלון, עד כה, בחלוף כשנה בלבד מאז שנדבק, קיבל הבכיר תגמולים של מאות אלפי שקלים, והוא צפוי, לדבריהם, לזכות ככל הנראה לגמלה חודשית למשך כל ימי חייו, גמלה שתסתכם במאות אלפי שקלים נוספים.

עו"ד קראוס ואלון מסבירים, כי לא כל עובד מפעל ממשלתי שנדבק בקורונה זכאי לתגמולים. לדבריהם, במקרה זה, רק מי שנדבק בקורונה במהלך עבודתו, עשוי להיות מוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע עבודה, אך הוא חייב להוכיח קשר סיבתי בין ההידבקות בנגיף למקום העבודה, ברמת סבירות גבוהה. לדבריהם, כאשר מדובר בין היתר בעובדי מערך הבריאות, עובדי שדות התעופה, עובדים במקומות עבודה שיש בהם חשיפה גדולה לעובדים ואנשים רבים שנמצאים בקו החזית הראשון מול הנגיף, המצב עשוי להיות יותר פשוט יותר, שכן לגבי אלה יותר פשוט להוכיח שנחשפו בצורה כלשהי לחולה קורונה מאומת במהלך עבודתם.

לדברי עו"ד קראוס ואלון, השיח היומיומי בנושא הקורונה נסוב בעיקר סביב מספר החולים הקשים, המחוסנים במנה הראשונה והשנייה, תפוסת בתי החולים ושיעור התמותה. לדבריהם, להכרה של הביטוח הלאומי בחולים אלה כנפגעי עבודה יש משמעויות מרחיקות לכת, שכן מעבר לנכות ולתשלומים הזמניים, עשוי המוסד לביטוח לאומי לקבוע להם בהמשך, נכות קבועה שתזכה אותם במקרים לא מעטים בגמלה חודשית קבועה או במענק חד פעמי לא קטן.

כמו כן, מסבירים עו"ד קראוס ואלון, כי חוק הביטוח הלאומי קובע, כי כל מי שהוכר על ידי המל"ל כנפגע עבודה ומצבו הרפואי מתדרדר סביב אותה נכות שנגרמה לו בעבודה, יוכל להגיש בכל עת תביעה להחמרת מצב על מנת שאחוזי הנכות שלו יגדלו, ובהתאם גם יגדלו הזכויות שלהן יהיה זכאי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית