נופר אנרגיה נכנסת לשוק האנרגיות המתחדשות בפולין

החברה הודיעה כי חתמה על הסכם עם חברת אלקטרום, להקמת תאגיד משותף שיעסוק באיתור הזדמנויות בשוק הפולני

החברה הודיעה כי חתמה על הסכם עם חברת אלקטרום, להקמת תאגיד משותף שיעסוק באיתור הזדמנויות בשוק הפולני

נופר אנרגיה נכנס לשוק האנרגיות המתחדשות בפולין. החברה הודיעה היום (ראשון) כי חתמה על הסכם שותפות אסטרטגי עם חברת אלקטרום, העוסקת בתחום האנרגיות המתחדשות בפולין, כאשר נופר אירופה תחזיק ב-80% מהתאגיד המשותף, ואלקטרום תחזיק ב-20% הנותרים. ההסכם נוגע להחזקה משותפת ובלעדית בתאגיד שיעסוק בייזום, פיתוח, ניהול והחזקה של פרויקטי PV ורוח בהספק של עד 1,250 מגה וואט.

התאגיד המשותף ינוהל על ידי הצדדים ויעסוק באיתור הזדמנויות בשוק הפולני בתחום האנרגיה המתחדשת, ייזום, פיתוח ורכישה של פרויקטי אנרגיה מתחדשת וכן ניהול והחזקה של פרויקטים. אלקטרום היא חברת הנדסה וטכנולוגיה פולנית, המשמשת כ-IPP ומתמחה בייזום, פיתוח, הקמה, תפעול ותחזוקה של פרויקטי אנרגיה מתחדשת משמעותיים ומורכבים לרבות חוות רוח ופרויקטים סולאריים, וכן במתקני אנרגיה נוספים כגון מערכות קוגנרציה, אחסון אנרגיה ועוד.

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה, אמר: "כחלק מיישום התוכנית האסטרטגית בנוגע להרחבה ולהעמקה של אחיזתנו הגלובאלית, ניהלנו במהלך החודשים האחרונים הליך סדור שכלל למידה מדוקדקת של השוק הפולני ובחינה מפורטת של מספר חלופות לכניסה משמעותית לפעילות בפולין. בסופו של דבר, בחרנו בהקמת תאגיד משותף עם חברת אלקטרום, לאחר שהשתכנענו מעל לכל ספק שהשילוב בין ניסיונה העשיר בתחום האנרגיה המתחדשת בפולין, יכולותיה המוכחות בייזום, פיתוח והקמה של פרויקטי תשתית מורכבים בפולין, הרמה הגבוהה של מנהליה ועובדיה וכן הסינרגיה לפעילותה של "נופר אנרגיה" יביאו לצמיחה משמעותית וליישום מהיר ומוצלח של מאות מגה-וואטים בתשואות גבוהות. אני שמח על השותפות החדשה, מברך את שותפינו באלקטרום ומאחל לכולנו הצלחה רבה בפעילות החדשה".

ד"ר מירוסלב פופלבסקי, מנכ"ל אלקטרום, אמר: "המיזם המשותף עם נופר אנרגיה משתלב בצורה מושלמת ביישום האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה. אני מאוד מתרשם מהחזון של נופר אנרגיה, מהחשיבה החדשנית ומההצלחה העסקית יוצאת הדופן שלה. אין ספק שהשותפות עם נופר אנרגיה תיצור השפעה חיובית חזקה מאוד על שוק ה-RES בפולין ותביא להישגים מרשימים במיוחד עבור שתי החברות, לרבות האצת הפיתוח העסקי ויצירת רווחים גבוהים".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית