"ויזה יותר טוב מכסף"? לא באמזון

ויזה (V) נפלה ב-4.7% ומאסטרקארד (MA) איבדה 2.8%. ההשקעה במניות אלה הייתה מהמוצלחות בשוק המניות

ויזה (V) נפלה ב-4.7% ומאסטרקארד (MA) איבדה 2.8%. ההשקעה במניות אלה הייתה מהמוצלחות בשוק המניות

זקני השבט זוכרים, כי כשנכנסו כרטיסי האשראי לארץ ב-1980, השתמשנו במזומן ובצ'קים. "ויזה יותר טוב מכסף" הייתה סיסמה קליטה שרצה 11 שנה… כשאנחנו קונים בכרטיס אשראי, אנחנו משלמים עמלה לבנק שהנפיק את הכרטיס. זה מתבטא במחיר גבוה יותר של המוצר או השירות שאנחנו קונים. מי שקובע את גובה העמלה הן ויזה ומאסטרקארד. העמלה יכולה להגיע ל-2% משווי המוצר או השירות.

לאמזון זה נמאס. אתמול החברה הודיעה, כי תפסיק לקבל כרטיסי ויזה מלקוחות בבריטניה, שם העמלות של ויזה גבוהות במיוחד. ויזה (V) נפלה ב-4.7% ומאסטרקארד (MA) איבדה 2.8%. ההשקעה במניות אלה הייתה מהמוצלחות בשוק המניות. מאז שהונפקה ב-2006, נתנה מאסטרקארד תשואה של 9,798% בהשוואה לתשואה של 411% של מדד ה-S&P 500. ויזה הונפקה ב-2008 ונתנה תשואה של 1,949% לעומת תשואה של 366% שנתן מדד ה-S&P 500. השוק היה מאוהב בשתי המניות. כשהלקוח לא משלם – זו בעיה של הבנק המנפיק, לא של ויזה. האם הלחץ על העמלות יביא את המסיבה הזו לסיום?

וורן באפט הקטין לאחרונה את אחזקותיו בשתי החברות. המדדים איבדו גובה אתמול. המשקיעים עדיין במנטליות שכדאי לנצל כל ירידה לקניות נוספות. רמת האופטימיות עלתה אתמול בסיום למרות הירידות.
אנחנו עדיין בטריטוריה של אופטימיות קיצונית, שבדרך כלל מביאה תשואות חסר בטווח של הימים הבאים. אחרי הסגירה, אנבידיה (NVDA) פרסמה תוצאות חזקות, הרווח וההכנסות עלו על הצפי ב-5% ו-4% בהתאמה. המניה הוסיפה 5% באפטר. סיסקו נתנה תחזית פושרת אחרי שהחמיצה את תחזית הרווח, היא ירדה ב-6% באפטר.

בערב פורסם כי ריויאן (RIVN) ירדה ב-15%, אבל היא עדיין עולה 87% מאז שהונפקה לפני 8 ימים. מי בר המזל שמחזיק 12% במניות ריויאן? חברת פורד (F). מה קרה למניה של פורד מאז שריויאן הונפקה? היא ירדה בכאחוז. מה ההיגיון? אל תנסו אפילו להתחיל לחפש.

באיידו (BIDU) פירסמה תוצאות בצפי אבל היא איבדה אתמול 5.5% בארצות הברית והיא יורדת הבוקר 8% בהונג קונג על רקע דאגה מהאטה בשוק הפרסום ומההתפרצות המחודשת של הקורונה בסין.

עוד חברה שפירסמה אתמול היתה Tjx (המוכרת תחת המותג T. J. MAX). החברה מוכרת עודפי ביגוד של חברות עם מותגים מוכרים במחירים הנמוכים משמעותית מהמחירים במקור, ולכן אינה מושפעת מהתחרות באונליין. היא עלתה ב-5.8% אחרי תוצאות טובות מהצפי. מאז הנפקתה ב-1989 המניה נתנה תשואה של 17,331% לעומת תשואה של 2,482% של מדד ה-S&P 500 .

הנפט ירד אתמול ב-3% והבוקר הוא מאבד 0.8% בינתיים. הביטקוין ירד ב-0.6% והבוקר הוא מאבד כחצי אחוז נוסף.

ביפן יורד הניקיי קלות הבוקר, בהונג קונג יורד ההנג סנג ב-1.3% ובסין יורד השנחאי קומפוזיט קלות. החוזים העתידיים על מדד ה-S&P 500 והנסד"ק 100 עולים כרגע ב-0.1%-0.2%.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית