מאסק מסתבך: תביעת הענק של ג'יי.פי מורגן נגד טסלה

הבנק טוען כי ציוציו של מאסק ב-2018 הפרו את הסכם האופציות בין הצדדים. "התנהלות מצערת", אמרו בבנק

הבנק טוען כי ציוציו של מאסק ב-2018 הפרו את הסכם האופציות בין הצדדים. "התנהלות מצערת", אמרו בבנק

תאגיד הבנק העולמי ג'יי.פי מורגן תובעת את יצרנית המכוניות טסלה על סך 162.2 מיליון דולר, ומאשימה את החברה בהפרה באופן בוטה של ההסכם עליו חתמו ב-2014 לגבי האופציות שנמכרו לבנק. כתבי האופציה נותנים למחזיקם את הזכות לקנות מניות של החברה במחיר ובתאריך קבועה. התביעה, שהוגשה לבית משפט פדרלי במנהטן, מתמקד במחלוקת על האופן שבו ג'יי.פי מורגן תמחרה מחדש את אופציות טסלה שלה, כתוצאה מהציוץ המפורסם של בעלי טסלה אילון מאסק ב-2018 לפיו הוא שוקל להפוך את טסלה לחברה פרטית.

מדובר במהלך יוצא דופן במסגרתו בנק גדול בוול סטריט תובע לקוח כה בכיר, "סיפקנו לטסלה הזדמנויות מרובות למלא את ההתחייבויות המחוזיות שלה וזה מצער שהם כפו שנגיע להתדיינות משפטית בנושא", אמר דובר ג'יי.פי מורגן בהצהרה. טסלה, מצידה, סירבה להגיב לדברים.

לפי התביעה, טסלה מכרה בשנת 2014 אופציות לג'יי.פי מורגן, עם תאריך תפוגה ביוני ויולי 2021. ג'יי.פי מורגן אמרה שהאופציות הכילו הוראות סטנדרטיות שאפשרו לו להתאים את מחירם כדי להגן על שני הצדדים מפני ההשפעות הכלכליות של "עסקאות ארגוניות משמעותיות של הכוללות את טסלה", כמו ההודעה של מאסק שהחברה הופכת לפרטית.

הציוץ של מאסק ב-7 באוגוסט 2018 לפיו הוא עשוי להפוך את טסלה לפרטית תמורת 420 דולר למניה, והחזרתו לאחר 17 ימים כי הוא נוטש את התכנית, יצרו תנודתיות משמעותית במחיר המניה, אמר הבנק. בשתי ההזדמנויות, ג'יי.פי מורגן תאם את מחיר המימוש כדי "לשמור על שווי שוק הוגן", לטענת הבנק.

מחיר המניה של טסלה עלה בערך פי 10 עד שפקעו כתבי האופציה השנה, וג'יי.פי מורגן אמר כי הדבר מחייב את טסלה על פי החוזה שלה, למסור לה מניות או מזומן. הבנק טוען הכישלון של טסלה לעשות זאת הוא מחדל. "טסלה התעלמה בבוטות מחובתה החוזית הברורה לשלם לג'יי.פי מורגן", אמר הבנק. הציוצים של מאסק, בזמנו, הביאו לכך שהרשות לניירות ערך בארצות הברית הגישה כתב אישום אזרחי והטילה קנס של 20 מיליון דולר נגדו ונגד טסלה.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 04.12.21
תל אביב-יפו
22°
שמיים בהירים
ירושלים
19°
מעונן
אילת
25°
שמיים בהירים
חיפה
21°
שמיים בהירים
באר שבע
22°
מעונן
טבריה
24°
מעונן
אשדוד
22°
מעונן
עפולה
22°
מעונן
בית שאן
24°
מעונן
מצפה רמון
18°
מעונן
נצרת
20°
מעונן
צפת
19°
שמיים בהירים