הוצאות הצרכנים בארצות הברית: הקופות הרושמות מתקתקות

לקראת חג המולד, כל אמריקני מוציא בממוצע מעל אלף דולר על מתנות. הוצאות הצרכנים הן המנוע של העיקרי של הכלכלה בארצות הברית

לקראת חג המולד, כל אמריקני מוציא בממוצע מעל אלף דולר על מתנות. הוצאות הצרכנים הן המנוע של העיקרי של הכלכלה בארצות הברית

אתמול דווח, כי המכירות הקמעונאיות עלו באוקטובר ב-1.7% בהשוואה לחודש הקודם, כאשר 69%, זה חלקן של הוצאות הצרכנים בתוצר בארצות הברית. חלק מהעליה משקף את האינפלציה העולה אבל המגמה בבסיסה היא בריאה, וכשזה קורה לפני תחילת עונת החגים, שוק המניות שואב מכך עידוד. זה מה שקרה אתמול וזה עזר לקמעונאיות. קרן הסל על החברות הקמעונאיות (XRT) עלתה ב 1.1%.

שני דברים חשובים במיוחד לשוק המניות. מה יעשו ריווחי החברות ומה תהיה מדיניות הבנק המרכזי? לגבי ריווחי החברות השוק רגוע למדי. תחזיות האנליסטים ל-2022 נמצאות בעליה מתמדת בחודשים האחרונים והתוצאות לרבעון השלישי היו טובות מהצפי. לגבי מדיניות הבנק המרכזי הוא רגוע פחות ומוטרד שהעלייה באינפלציה תביא להעלאות ריבית מוקדם ממה שצפה. אלמנט חשוב פה הוא מי יהיה נגיד הבנק המרכזי.

כהונת הנגיד הנוכחי פאוול מסתיימת בסוף ינואר הקרוב. הנשיא ביידן הודיע אתמול שיודיע על זהות הנגיד הבא בימים הקרובים. האם הוא ימנה את פאוול מחדש כפי שהשוק סבר עד לאחרונה או שיפתיע עם הודעה על החלפתו? הודעה על החלפתו עלולה לזעזע את השוק ולכן ייתכן שההודעה תצא לפני יום חמישי הבא, יום חג ההודיה, כדי לאפשר לשוק לעכל אותה בסופשבוע ארוך. אם פאוול יוחלף, המועמדת העיקרית להחלפתו היא לאיל בריינרד (Lael Brainard). היא ידועה בתור "יונה", כלומר היא אינה חושבת שהאינפלציה היא בעיה מהותית בשלב זה.

התשואות ממשיכות לעלות. התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה אתמול ל-1.63% והבוקר היא ב-1.64%.

חגיגת הרכבים החשמליים היתה אתמול גורפת: מעבר לטסלה, ריביאן ולוסיד שציינו אתמול בסגירה, Xpeng (XPEV) עלתה ב-5.3%, Li Auto (LI) זינקה ב-9.8%, ויצרנית הסוללות BYD הוסיפה 4.1%. האם כולן תהיינה מנצחות כתוצאה מהמעבר למכוניות חשמליות? אנחנו בספק.

הדולר התחזק אתמול בחצי אחוז נוסף מול סל המטבעות. הביטקיין ירד אתמול ב-5.3% והבוקר הוא מאבד 1.4%. "קנה על השמועה ומכור על החדשות"? מאז שהונפקה קרן הסל על החוזים העתידיים על הביטקיין (BITO) ב-19 באוקטובר בהתרגשות רבה היא איבדה 9%.

ביפן יורד הניקיי הבוקר ב-0.3%, בהונג קונג יורד ההנג סנג בכחצי אחוז ובסין מוסיף השנחאי קומפוזיט כשליש האחוז. החוזים העתידיים כמעט ללא שינוי.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית