אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, פורש מתפקידו

לאחר כהונה ארוכה בתפקיד ועבודה משותפת עם חמישה שרים הודיע היום אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, ותיק המנכ"לים בשירות המדינה על כוונתו לסיים את תפקידו

לאחר כהונה ארוכה בתפקיד ועבודה משותפת עם חמישה שרים הודיע היום אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, ותיק המנכ"לים בשירות המדינה על כוונתו לסיים את תפקידו

לאחר שהביא את ישראל לשיא של כל הזמנים בתיירות הנכנסת, ניהל את המשבר הקשה בתיירות בתקופת הקורונה ועם פתיחת השמיים מחדש לכניסת תיירים, מודיע היום אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות על פרישתו. במהלך שנות כהונתו הוביל הלוי רפורמות רבות באסטרטגיה השיווקית הבינלאומית של משרד התיירות  וכן בתחומי התעופה, התשתיות והמבנה הארגוני של משרד התיירות.

הלוי נכנס לתפקידו בשנת 2013, כשהתיירות הנכנסת בשפל לאחר עשור של סטגנציה בתיירות שלא הצליחה לפרוץ את מחסום ה-2.9 מיליון תיירים בשנה. לאחר תהליך עמוק של למידת שוק התיירות העולמי ובחינת חלופות אסטרטגיות שונות, הוביל הלוי תכנית אסטרטגית גלובלית חדשה למשרד התיירות שמטרתה המרכזית פריצת דרך משמעותית בתיירות הנכנסת לישראל. תקציב השיווק של ישראל שולש והגיע לכחצי מילארד שקל בשנה. נבחרה אסטרטגיית מותגים חדשה שבמרכזה מותגי התיירות ירושלים ותל אביב זאת לצד מותגים נוספים כמו ים המלח, אילת ומותג הנגב.  תקציבי השיווק בדיגיטל הוגדלו באופן דרמטי ונחתמו הסכמי שיווק ראשונים מסוגם עם ענקיות התיירות הגדולות בעולם ביניהן אקספדיה וסיטריפ, ואכן מיד לאחר יישום התכנית החל זינוק דרמטי בתיירות ומתחילת 2017 ועד תחילת 2020 נשברו בכל חודש שיאי התיירות הנכנסת לישראל. כאשר בסוף 2019 נרשם שיא, שרק 3 שנים קודם נראה דמיוני לחלוטין: 4.55 מיליון תיירים בשנה וקצב של 5 מיליון תיירים בחודשים שלפני הקורונה.

אמיר הלוי: "הובלת משרד התיירות במשך כמעט תשע שנים הייתה אתגר מקצועי מרתק. הובלנו מהפכה כלכלית, שיווקית וארגונית מהגדולות שנעשו אי פעם בישראל. שילשנו את תקציב השיווק של המשרד לכחצי מיליארד ₪, פתחנו קווי תעופה מיעדים חדשים רבים ברחבי העולם ועשינו מהפכה בתחום תשתיות התיירות.  עם פתיחת השמיים, העברת התקציב לכניסת תיירים והעברת החלטת הממשלה לפיתוח הנגב כמותג תיירותי בין לאומי מוביל, החלטתי כי הגיע הזמן להעביר את מקל ניהול המשרד הלאה ולצאת לדרך חדשה".

שר התיירות יואל רזבוזוב: "אני מודה לאמיר הלוי על 9 שנים בהן הוא הצעיד את משרד התיירות ואת כל התיירות לישראל לשיאים אדירים. בתקופתו מדינת ישראל הצליחה לארח כ-4.5 מיליון תיירים בשנה שהכניסו  כ-40 מיליארד שקלים למשק הישראלי. העובדה שאמיר הלוי נענה לבקשתי להישאר בתפקידו ובמשרד עד שנסיים את גלי הקורונה ונחזיר את התיירים לישראל, זוכה להערכה. זו הייתה עבורי העברת מקל מקצועית ונכונה לתעשיית התיירות בישראל, לכל עובדיה שסבלו כמעט שנתיים ממשבר הקורונה ולעובדי המשרד הנפלאים. מדינת ישראל מוקירה לך את שעשית עבורה".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית