המטרה: משטרה ירוקה

בכנס של האגף לתמיכה לוגיסטית הוצגו לסגל הפיקוד של משטרת ישראל יעדי הארגון בתחום הסביבה

בכנס של האגף לתמיכה לוגיסטית הוצגו לסגל הפיקוד של משטרת ישראל יעדי הארגון בתחום הסביבה

משטרת ישראל מתחברת למאמץ הלאומי לתרומה לסביבה והופכת לארגון ירוק: היום (שני) קיים אגף התמיכה הלוגיסטית כנס במעמד השר לביטחון הפנים עמר בר-לב והמפקח הכללי יעקב שבתאי, אליו הוזמן סגל הפיקוד הבכיר במשטרה, נציגים ממשרדי ממשלה ובכירים במשק.

יעד מפכ"ל מרכזי הינו הובלת המשטרה לקידום סביבה ירוקה והפיכת הארגון לירוק, חדשני וטכנולוגי בהיבטי השימוש באנרגיה ירוקה, הפחתת זיהום הסביבה ועוד – תוך חיסכון והתייעלות. מטרת הכנס היא הכרת התוכנית המשטרתית ליישום משטרה ירוקה, חשיפת המפקדים למוצרים חדשניים, שיטות מתקדמות וחיזוק המודעות בתחומי הכלכלה הירוקה, הקיימות והתרומה לאיכות הסביבה. במסגרת הכנס הוצגו מוצרים, שיטות וטכנולוגיה בתחום השמירה על הסביבה ואפשריים ליישום במשטרה, על ידי ספקים רלוונטיים לתחומי הפעילות. האגף לתמיכה לוגיסטית כגוף מתכנן ומממש, מוביל בתוך משטרת ישראל את התוכנית להפוך את המשטרה לארגון ירוק, מתוקף אחריותו המקצועית כמנהל מערכי התחבורה, הקיימות, האנרגיה, הבינוי והרכש. ארגון שומר סביבה, לצד הגדלת אפקטיביות והתייעלות בניהול התקציב, יביאו לחיסכון משמעותי בהוצאות בהיקף של מיליוני שקלים מדי שנה, שיופנו להתעצמות מבצעית.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר במהלך הכנס: "מעטים הכנסים שבכוחם לבשר על שינויים מהותיים באופיו של ארגון, אך הכנס היום מהווה תחילתו של עידן חדש במשטרה. משטרת ישראל מתמודדת מדי יום ומדי שעה, עם אתגרים משתנים ומורכבים, אתגרים המחייבים אותנו להגיב בהתאם לתמונת המצב המתגבשת. כמו בזירה הפלילית והביטחונית בה אנו מקבלים החלטות הנשענות על ניסיון ועל תובנות חדשות, כך גם בתחום הגנת הסביבה אנו נדרשים להתאים עצמנו לרוח התקופה ולהסתכל לעבר העתיד שלנו ושל ילדנו.

"כמפכ"ל משטרת ישראל", הוסיף, "אני מצהיר כי המדיניות שלי היא להפוך את המשטרה לארגון הירוק, החדשני והטכנולוגי הראשון מסוגו בתחום הגנת הסביבה. במסגרת התוכנית האסטרטגית שאושרה השנה על ידי סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, החלטנו לשלב שיקולים סביבתיים בכל התהליכים בארגון – אנחנו נפחית את השימוש באנרגיה, נפחית את הזיהום לסביבה, וננצל משאבים קיימים. בזמנים של שגרה אנו מחפשים לזהות טביעות אצבע ועקבות במרדף אחר העבריינים, אך במקרה הזה אנו דווקא נשאף להקטין מאוד את 'טביעת הרגל' האקולוגית שלנו, ולהפוך את המשטרה למודל ארגוני סביבתי ברמה הלאומית. מבחן ההצלחה של תוכנית העבודה יהיה ביישומה ובבקרת הביצוע מול התכנון", המשיך המפכ"ל. "חשוב להדגיש כי מעורבותם של כל הגורמים, בדגש על הדרג הפיקודי, חיונית להצלחתה. כולי תקווה כי מימוש התכנית באיכות ובמקצועיות, תביא לחיזוק עוצמתה ויכולתה של משטרת ישראל להתמודד טוב יותר עם האתגרים הניצבים בפני האנושות כולה, תוך חתירה מתמדת למימוש היעדים הארגוניים. ברצוני להביע הערכה והוקרה לכל העושים במלאכה על עשייתם הברוכה", סיכם רנ"צ שבתאי, "ובמיוחד לראש את"ל, ניצב איילת ירוחם על הובלת התהליך והטמעתו בצורה סדורה ומקצועית".

ראש אגף תמיכה לוגיסטית, ניצב איילת ירוחם, אמרה: "המשטרה, כאחד מהגופים המרכזיים במדינה, רואה עצמה שותפה בקידום אחריות סביבתית. ארגון ירוק יגדיל אפקטיביות והתייעלות בניהול התקציב ויביא לחסכון משמעותי בהוצאות בהיקף של מליוני שקלים מידי שנה שיופנו לפעילות מבצעית ולהתעצמות. האגף לתמיכה לוגיסטית כגוף מתכנן ומממש מוביל בתוך משטרת ישראל את הרעיון להפוך לארגון ירוק. במהלכים אלה המשטרה תתרום בצורה ישירה ליעד הממשלה שנקבע לצמצום זיהום האוויר ועידוד הציבור לשימוש בכלי רכב לא מזהמים".

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית