וולסטריט: שבויים של התשואות

המדדים פתחו בעליות אתמול אבל ככל שהתשואה על האג"ח המשיכה לעלות, כך איבדו המדדים גובה והם סיימו את היום כמעט ללא שינוי

המדדים פתחו בעליות אתמול אבל ככל שהתשואה על האג"ח המשיכה לעלות, כך איבדו המדדים גובה והם סיימו את היום כמעט ללא שינוי

למדד הדאו ג'ונס זה יום חמישי רצוף של ירידות. הנושא שמטריד יותר מכל את השוק היא האינפלציה, האם היא זמנית או שמא היא "דביקה". אם היא תוכיח את עצמה כדביקה, משמע שנראה עליות ריבית חדות יותר ומוקדם יותר מהצפי.

אחד מהנגידים האזוריים לשעבר של בנק הפד דיבר אתמול על אפשרות שנראה את הריבית הפדרלית ברמה של 3-4%. האינפלציה הגיעה לשיא של 31 שנה, אבל כשהולכים לראות מה קרה אז, בנובמבר 1990, מגלים תמונה שונה לחלוטין מאשר היום.

התשואה על האג"ח הממשלתי לשנתיים היתה אז 7.5%, בהשוואה לחצי אחוז היום והתשואה על האג"ח ל-10 שנים הייתה 8.3%, בהשוואה ל-1.6% היום.

רמת הביטחון של השוק שמדובר אכן באינפלציה זמנית נשחקת עם הזמן. הזהב יצא ממאורתו אחר שינה עמוקה והחל לזנק, הוא נמצא בשיא של 5 חודשים. עלויות השכר ממריאות וכך גם עלויות חומרי הגלם. זה אמור היה לפגוע בשיעורי הרווח של החברות.

אם בודקים מה קרה לשיעורי הרווח של חברות ה=S&P 500 ברבעון האחרון: שיעור הרווח התפעולי של החברות ברבעון השלישי היה 15.1% בהשוואה ל-13.1% בשנת 2019 (דילגנו על שנת הקורונה). שיעור הרווח הנקי היה 11.9% בהשוואה ל-9.9% ב-2019. במילים אחרות, בינתיים האינפלציה עושה לחברות רק טוב, הן מצליחות לגלגל את העלויות הגבוהות יותר לצרכנים שלהן בצורה של העלאות מחירים.

טסלה אמנם איבדה גובה אתמול אבל שתי יצרניות אחרות של רכבים חשמליים דווקא בלטו. יצרנית המשאיות החשמליות ריויאן (RIVN) שהונפקה לפני שבוע המשיכה להמריא. היא עלתה אתמול ב-15% והיא עולה 92% מאז ההנפקה. בעוד שריויאן טרם ייצרה מכונית אחת, לוסיד מוטורס (LCID) כבר מייצרת רכבים. היא דיווחה שקיבלה הזמנות ל-17 אלף רכבים מאז תום הרבעון. ברונ'ס דיווח כי המכונית של החברה נבחרה ל"מכונית השנה" על ידי המגזין מוטור טרנדס. אנליסטים צופים הכנסות לחברה של מיליארד דולר בשנה הבאה. המניה עולה 348% מתחילת השנה.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה אתמול ל-1.61% מ-1.56%, הבוקר היא ב-1.60%.

הדולר הוסיף להתחזק מול סל המטבעות, הוא עלה ב-0.3%. הביטקוין איבד אתמול 0.7% והבוקר הוא נופל ב-4%.

ביפן הבוקר הניקיי כמעט ללא שינוי, בהונג קונג עולה ההנג סנג בכאחוז ובסין יורד השנחאי קומפוזיט ב-0.2%. החוזים העתידיים מצביעים על ירידות קלות במדדים המובילים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית