על בד דיווחה על הפסד צפוי של כעשרה מיליון דולר, המניה ירדה בחמישה אחוזים

מפיץ אמריקני לא עמד בהסדרים מול חברת הניקיון והחיטוי, וכעת החברה תתחיל נגדו הליכים משפטיים

מפיץ אמריקני לא עמד בהסדרים מול חברת הניקיון והחיטוי, וכעת החברה תתחיל נגדו הליכים משפטיים

חברת על בד () מדווחת על הפסד צפוי של עשרה מיליון דולר, בעקבות חוב שלא שולם על ידי מפיץ של החברה בארצות הברית. בעקבות ההודעה ירדה מניית החברה היום (חמישי) בשיעור של כחמישה אחוזים. החברה עדכנה היום (חמישי) את הבורסה לניירות ערך בנושא, לקראת הדוחות התקופתיים של החברה לרבעון השלישי של השנה, הצפויים להתפרסם בסוף החודש. המפיץ, כך נכתב בהודעה, הוא מתחום המגבונים בארצות הברית.

החברה מעדכנת כי בעקבות נסיקה בביקושים למוצרי חיטוי בארצות הברית, החברה התקשרה החל מהרבעון השלישי של שנת 2020 עם מפיץ בארצות הברית להפצת מוצרי החברה לחיטוי משטחים ללקוחותיו הסופיים על פני שלוש שנים, בהיקפים כספיים מהותיים. החל מהרבעון השני של 2021 הצטמצמו היקפי הביקושים למוצרי החיטוי ונוצר עודף היצע בתחום מגבוני החיטוי בארצות הברית, שגרר עיכוב במשיכת המוצרים על ידי המפיץ. כמו כן, נוצר עיכוב בתשלום חובותיו של המפיץ לחברה בסכום של כשמונה מיליון דולר.

בסוף אוגוסט הגיעו החברה והמפיץ להסכמה על טיוטת הסכם פשרה, שעיקריו היה פרעון מיידי של כל חוב המפיץ כלפי החברה ומשיכת מלאי מוצרי החיטוי שיוצרו עבורו עד סוף שנת 2021. אלא שהחזר החוב לא בוצע והמפיץ לא החל במשיכת מלאי מוצרי החיטוי למרות אמירותיו כי יעשה כן. עורך הדין של החברה בארצות הברית שלח מכתב דרישה למפיץ טרם הליכים משפטיים, ובעקבותיה הציע המפיץ הצעת פשרה חדשה, אשר תנאיה פחותים משמעותית מההסכמות הראשוניות בין הצדדים. ההצעה נדחתה על ידי חברת על בד.

"בשלב זה בוחנה החברה את האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה לגביית חוב המפיץ וצמצום נזקיה כתוצאה מהתקשרות זו עם המפיץ", נמסר מהחברה. אתמול החליטו בחברה סופית על נקיטת הליכים משפטיים כנגד המפיץ. יחד עם זאת, להערכת החברה החשיפה הקיימת בגין חוב המפיץ לאחר קיזוזים, מסתכמת לכ-10 מיליון דולר וכוללת בתוכה את הערכת החברה לגבי הפרשי המחיר בגין מימוש מלאי מוצרי החיטוי במחירים מופחתים.

התראות
התראה
0 תגובות
תגובות - בתוכן
צפו בכל התגובות

שמחים שחזרתם, הכנסו לאתר

שכחתי את הסיסמה, תזכירו לי

חדשים פה? הרשמו עכשיו בחינם

כדי שתוכלו להשתתף בדיונים בפורומים 

כדי שנוכל לעדכן אתכם מתי הגיבו לכם

כדי שתוכלו לנהל תיק אישי ולצפות בו באתר, בנייד ובאפליקציית ספונסר

ההרשמה והגלישה באתר ללא תשלום, זה הזמן להרוויח וללמוד את שוק ההון

שבת 27.11.21
תל אביב-יפו
21°
שמיים בהירים
ירושלים
16°
שמיים בהירים
אילת
21°
שמיים בהירים
חיפה
20°
מעונן חלקית
באר שבע
18°
שמיים בהירים
טבריה
21°
שמיים בהירים
אשדוד
21°
שמיים בהירים
עפולה
20°
שמיים בהירים
בית שאן
21°
מעונן חלקית
מצפה רמון
15°
שמיים בהירים
נצרת
18°
שמיים בהירים
צפת
15°
מעונן חלקית